fbpx
Slow news

В Україні випустили книжку з 500 різними обкладинками

Унікальні обкладинки згенерував алгоритм
Альтман Дарина, 20.10.2020

Видавництво “Родовід” випустило книжку “Нарбут”, кожен екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн самої книжки та обкладинок розробила команда Numo Team.

“Нарбут” – це відтворення втраченого “Нарбутівського збірника” статей і спогадів про видатного українського художника-графіка, ілюстратора, дизайнера, одного із засновників і ректора Української академії мистецтв Георгія Нарбута. Збірку готували ще за життя митця. Вона вийшла в 1933 році, та була знищена одразу ж у друкарні.

Дизайнери створили спеціальний алгоритм, який генерував випадкові композиції із творів Нарбута, що й увійшли до книжки.

Алгоритм змінював набір ілюстрацій, їх кількість, положення та розмір. Найбільш вдалі варіанти дизайнери обирали вручну. Відтак створили 500 унікальних обкладинок, по одній на кожен екземпляр накладу.

«Оригінальний “Нарбутівський збірник”, який було видано посмертно для вшанування пам’яті митця, не зберігся повністю. Вціліли тільки два неповні примірники. Наклад було знищено 1933-го року в друкарні — майже всі автори на той момент були репресовані або розстріляні радянською владою.

Українська культура в 33-му році вже була злочином. Обкладинка збірника теж не збереглася, тож якою вона була в оригіналі — можна тільки здогадуватись. Це стало нашою відправною точкою в дизайні обкладинки»,  – коментує Саша Биченко, дизайнер проєкту. 

«Друга важлива річ — сьогодні ми майже нічого не знаємо про доробок Нарбута. Так, навіть попри те, що він один з найвизначніших українських дизайнерів 20 століття. Остання книжка про Нарбута була видана ще в середині 80-х. Звісно, в радянському погляді не акцентували на національній графічній ідентичності, яку розвивав Нарбут, а якщо її і торкалися — то в колоніальному дискурсі. Тож навіть у 2020 гугляться два-три десятки одних і тих самих знакових (а насправді — розтиражованих) нарбутівських робіт. Розмістивши на обкладинці випадкові комбінації відомих та рідкісних робіт, ми хоч трохи руйнуємо цю стіну одним лиш поглядом на книжкову вітрину”.

Читайте також у рубриці Slow news
TikTok позначив 49 акаунтів тих росмедіа, які контролює кремль
А також видалив 41 191 відео з дезінформацією про війну
Агенція “Або” проводить конкурс. Переможці отримають кошти для написання матеріалів про жертв війни
Роботи опублікують на сайті Національного меморіалу загиблих цивільних і військових
Чиновник регулятора в США просить видалити TikTok із магазинів додатків
Через проблеми з безпекою користувацьких даних
Анна Мазур відкриває агенцію з розвитку бренду роботодавця
Створюватимуть стратегію розвитку, контент-продукти й заходи для працівників
Американський Cosmopolitan створив Twitter-проєкт для розвінчання міфів про аборти
Перевірятимуть твіти політиків, експертів і громадських діячів
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень