fbpx
Slow news

В Україні відкрили онлайн-магазин “Все не для дому”

У ньому зібрали побутові речі, що символізують сценарії домашнього насильства
Альтман Дарина, 25.11.2020

Amnesty International у співпраці з бюро соціальних комунікацій “До речі” створили перший в Україні онлайн-магазин проти домашнього насильства “Все не для дому“. На сайті розмістили товари, що символізують типові сценарії домашнього насильства.

Мета ініціативи – актуалізувати проблему домашнього насильства. Зображаючи побутові речі, автори проєкту показують, з яких повсякденних дрібниць починаються проблеми.

Як зазначили в бюро “До речі”, згідно з дослідженням багато людей в Україні вважають, що чоловік має право вдарити дружину за зраду, або що в шлюбі згода на секс необов’язкова.

В онлайн-магазин, зокрема, додали постільну білизну, на якій “не можна відмовляти чоловікові”, халат, що “змушує цілодобово сидіти вдома”, вішак, що запитує “для кого ти так вирядилася” тощо.

“Ці такі звичні нам речі побуту в багатьох сім’ях є символами фізичного, економічного, сексуального та психологічного насильства, яке, утім, досі замовчується та сприймається як норма чи приватна справа. Але насильство – це завжди злочин, який не можна ігнорувати”, – коментує директорка Amnesty International Оксана Покальчук.

Amnesty International заохочує поширювати картки з товарами в соціальних мережах, розмістити в публічних місцях алгоритми дій у разі домашнього насильства й підписати листа з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень