fbpx
Slow news

В Україні відбудеться безбар’єрний марафон

Долучитися зможуть люди з інвалідністю та представники маломобільних груп
Кірста Олена, 08.09.2024

Розпочалася реєстрація на «Перший безбарʼєрний марафон Нової пошти», вперше доступний для всіх маломобільних груп населення. Забіг відбудеться 21-22 вересня в Києві.

Узяти участь у марафоні можуть люди з порушеннями слуху та зору, на кріслах колісних, на протезах, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, батьки з дітьми у візочках, вагітні, бігуни з домашніми тваринами, люди старшого віку та всі охочі. Організатори прагнуть дати можливість усім, хто хоче подолати марафон, зробити це без будь-яких бар’єрів.

Локацію марафону і траси спеціально обладнають для всіх представників маломобільних груп населення. Узяти участь можуть як досвідчені бігуни, так і ті, хто хоче спробувати свої сили в марафоні вперше.

Реєстрація на марафон триває через застосунок RaceNext. Охочі долучитися до забігу можуть обрати дистанцію 5 км, 10 км, 21 км, 42 км. Дітям пропонують подолати дистанції у 500 та 100 метрів.

Організатори події кажуть, що вірять у безбар’єрність в Україні та хочуть будувати її разом. Про це вони зняли відеоманіфест марафону. Серед героїв ролика:

  • волонтерка та фотографка Еліна Околіт, яка понад рік бере участь у забігах на кріслі колісному;
  • військовий медик та учасник національної збірної «Ігор нескорених 2025» Ярослав Шаркий, який почав займатися бігом після протезування;
  • призер чемпіонатів світу на спринтерській дистанції Василь Закревський, який має порушення зору;
  • мама трьох дітей Ірина Зінченко, для якої біг став способом відновлення після пологів.

Забіг відбудеться в Києві на ВДНГ. Стартове містечко облаштують пандусами та адаптованими інформаційними вказівниками, а також розмістять стійку швидкої реєстрації та безбарʼєрну сцену для нагородження учасників. Також ініціатори проведення події розповіли, що буде організовано місця для догляду за дітьми та годування тварин. А для людей з порушенням зору та слуху створять альтернативні сигнали про старт забігів.

«Разом із Новою поштою та NewRun ми перевірили локації, щоб якнайкраще облаштувати стартове містечко: від безбарʼєрних входів і бігових трас до збільшених роздягалень і вбиралень для доступу на колісних кріслах і з тримачами для милиць. До того ж сайт проєкту адаптований так, щоб люди з порушенням зору могли прочитати його через програми озвучування тексту, а контрасти кольорів, розташування та розмір текстів й інші елементи відповідають правилам безбар’єрної комунікації, щоб кожна людина мала можливість дізнатися про марафон та зареєструватися», — розповідає Світлана Гнатюк, експертка громадської організації «Безбарʼєрність».

Учасники марафону отримають стартовий набір, який містить рюкзак, стартовий номер і кріплення для нього, а також електронний чип, гід учасника, пляшку води, подарунки від партнерів та медаль фінішера.

Читайте також у рубриці Slow news
З’явився новий феміністичний проєкт «Жіночі студії»
Він розповідає про історію України через жіночий погляд
Молодь запрошують долучитися до інтелектуального волонтерства
Учасники програми викладатимуть шкільні предмети онлайн учням із прифронтових регіонів
У Києві відкрилась мультимедійна виставка «Поговори зі мною»
Її присвятили Дню усиновлення та цінності родини для кожної дитини
В Україні вперше навчатимуть професійних менеджерів культури
Слухачі можуть отримати грант на 45 000 грн для реалізації власної ідеї
Друкарня «Фактор Друк» відновлює роботу
Підприємство почало друкувати шкільні підручники
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень