fbpx
Slow news

В Україні ухвалили законопроєкт проти сексизму в рекламі

Він забороняє дискримінацію чоловіків і жінок у рекламі
Мачулка Ангеліна, 10.09.2021

10 вересня Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроєкт № 3427 про заборону сексизму та дискримінації в рекламі.

За законопроєкт проголосували 307 депутатів.

До закону вирішили додати визначення понять “дискримінаційна реклама” (дискримінація на підставі раси, кольору шкіри, релігійних та політичних поглядів, майнового статусу, етнічного походження і т.д.) та “дискримінаційна реклама за ознакою статі” (показ переваги однієї статі над іншою, стереотипних ролей чоловіка й жінки, насильства за ознакою статі, зображення тіла людини тільки як сексуального об’єкта).

Також під заборону підпадає реклама з натяками на секс (це можуть бути слова, звуки, зображення), якщо він не стосується рекламованого продукту.

За порушення норм рекламодавець має сплатити штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (наразі це 60 тисяч гривень).

У пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що щорічно до Держслужби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів та до Офісу омбудсмена надходить понад 500 скарг на сексизм у рекламі. У 2019 році рекламодавці заплатили понад 2 млн гривень штрафів за поширення дискримінаційної реклами.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень