fbpx
Slow news

В Україні триває ініціатива «Серце б’ється», що популяризує трансплантацію органів

Вона отримала новий візуальний стиль
Кірста Олена, 08.02.2025

Щоб змінити ситуацію з нестачею донорських органів в Україні, Інститут серця запустив ініціативу «Серце б’ється». Ініціатива має на меті підвищити обізнаність громадян, розвіяти міфи про трансплантацію та залучити більше людей до донорства.

За словами керівниці ініціативи Ганни Гриценко, в Україні досі недостатньо розвинена культура донорства через брак інформації та страхи, пов’язані із цією темою. Вона наголошує на важливості знань про те, що українська медицина має всі необхідні ресурси для проведення операцій з пересадки органів. А також існує законодавча база, що дає змогу заповідати свої органи для донації.
«Люди мають знати, що є необхідна законодавча база, і свої органи можна заповісти для донації. На жаль, навколо цієї теми існує безліч міфів та страхів. Власне, ми хочемо розвіювати їх і працювати на обізнаність, адже донація органів може врятувати безліч життів», — зазначила Ганна Гриценко.
Однією з ключових ідей кампанії стало візуальне зображення безперервних ліній-стежок, що утворюють форму серця. Як пояснює дизайнерка Марія Кондратюк, ці лінії символізують шляхи, якими йдуть люди, а також нескінченність життя, яке можна продовжити завдяки донорству.
«Я хотіла зробити лаконічний, простий патерн нескінченності. Ці лінії — це шляхи, якими йдуть люди. Цей проєкт для мене став дуже особистим, бо поки я над ним працювала, втратила подругу. Але водночас вона стала доноркою і врятувала кілька життів, а отже продовжила кілька стежинок. І саме це я відобразила в айдентиці», — розповіла Марія Кондратюк, дизайнерка Saatchi & Saatchi Ukraine.
Директорка Saatchi & Saatchi Ukraine Тетяна Сливко додала, що айдентика ініціативи відображає її місію: поки серце б’ється — життя триває.
Ініціатива «Серце б’ється» стартувала 29 вересня 2024 року, у Міжнародний день серця. Першим великим заходом стала масштабна конференція для медичних фахівців, де лікарі та пацієнти поділилися своїм досвідом трансплантації. Долучитися до підтримки проєкту можна через офіційний сайт.
Також на ютуб-каналі стендап-коміка Василя Байдака з’явився подкаст із лікаркою-кардіохірургинею, трансплантологинею Інституту серця МОЗ України Софією Чайковською. Під час розмови вони поспілкувалися про міфи й реальність трансплантології в Україні, процес пересадки органів в інших країнах, міфи про чорну трансплантологію, а також обговорили факти про безплатну пересадку органів в Україні.
Днями в інстаграмі «Агентів Крові» з’явився тизер проєкту, у якому донори та реципієнти зустрічаються вперше. Це шість історій незнайомих між собою людей, яких об’єднало донорство крові.
«Зняли цю серію, щоб показати: що донорство — це про людей. Про тих, хто рятує. І про тих, кого рятують. Дуже скоро поділимося з вами шістьома історіями героїв! Це історії про страхи та надію, відповідальність та подяку, ціну життя та його безцінність», — йдеться у дописі.
Читайте також у рубриці Slow news
З’явився мобільний застосунок Walkable для шанувальників піших прогулянок
Над розробкою працював співзасновник monobank
IKEA подарувала канадцям матраци за нічну відповідь у соцмережах
Креативний кампейн нагадав про важливість якісного відпочинку
Американські митці протестують проти нової політики Національного фонду мистецтв
Діячі й громадські активісти борються за збереження різноманітності в культурі США
Vanish випустив зворушливу кампанію проти шкільного булінгу
Прагнуть підвищити обізнаність щодо проблеми й надати реальні способи підтримки
Петиція про заборону російськомовної музики на стримінгових платформах в Україні зібрала голоси
Автор пропонує внести зміни до законодавства та популяризувати українську музику
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень