Slow news

В Україні створили перший повністю захищений месенджер

Його можуть використовувати військові
Мачулка Ангеліна, 26.10.2022

Український стартап створив повністю захищений месенджер для обміну повідомленнями Dober.

Застосунок дає змогу зареєструватися цілком анонімно, не синхронізує дані з телефонною книгою, не прив’язаний до номера телефону чи електронної пошти й надсилає повідомлення, фото аудіо, відео та файли.

У додатку встановлене наскрізне шифрування, що унеможливлює передання особистих даних користувача. За бажанням користувач зможе повністю видалити із системи інформацію про себе.

До створення програми розробників спонукали періодичні перебої в роботі сервісів обміну повідомленнями від IT-гігантів. До того ж ці сервіси постійно зазнають хакерських атак. Також сприяв підвищений попит на захищені месенджери через війну.

Творці Dober говорять, що застосунком можуть користуватися й військові. Потрібно, щоб програмний апаратний сервер був у військовому підрозділі чи в якомусь таємному безпечному місці. Для користування знадобиться тільки доступ до інтернету.

Розробка вже отримала висновок від “білих” хакерів з Естонії. Вони відзначили стабільну роботу й високий ступінь захисту Dober.

Завантажити застосунок можна в Play Market за посиланням, над версією для пристроїв Apple зараз працюють.

Читайте також у рубриці Slow news
Crocs представила свого маскота 
Крокодил заввишки 1,83 метра вилупився з яйця в прямому ефірі після місяця тизерів
Jeep та «АНТОНОВ» створять колекційний автомобіль «AN-J001»
За основу взяли Jeep Wrangler Rubicon, який переосмислять із використанням елементів української авіаційної естетики
KFC видасть збірку маловідомих українських віршів «Віднайдені рядки»
До видання увійдуть рідкодруковані твори поетів і поеток XIX–XXІ століть
У Києві відкрилась інтерактивна виставка «Той день»
Відвідувачі зможуть побувати у віртуальному кабінеті президента, підняти прапор над Верховною Радою, політати над Канівським водосховищем і залишити мрію на майбутнє
Літературний фестиваль PORT оголосив програму
5–6 вересня в Одесі відбудуться презентації книжок, дискусії, перформанси, автограф-сесії, поетичні й музичні події
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень