fbpx
Slow news

В Україні створили настільну карткову гру для підтримки ментального здоров’я

Вона допоможе поліпшити стосунки та знизити рівень стресу
Кірста Олена, 16.11.2024

Українська платформа психотерапевтичної підтримки Pleso спільно з УЛІС розробили психологічну настільну гру, спрямовану на саморефлексію і розвиток емоційного здоров’я.

«”Картки для саморефлексії” містять ключові аспекти для дослідження особистості — цілі, цінності, самооцінку та стосунки. Гра має структуру карток із запитаннями та рекомендаціями, які допомагають розібратися в почуттях та емоціях, знайти ресурс для подолання стресу та нових викликів. До карток також додано теми: “Психологічні ресурси”, “Прості речі” та “Рекомендації для зменшення стресу” із глибшими завданнями, щоб допомогти гравцям відчути емоційне полегшення безпосередньо в момент гри», — кажуть у Pleso та УЛІС.

Від гри — до глибоких рефлексій

Проєкт спрямовано на те, щоб допомогти людям самостійно зробити перший крок до підтримки свого психічного здоров’я. Як зазначає Максим Виноградний, маркетинговий директор УЛІС гра також може допомогти зміцнити зв’язок із друзями та партнерами.

«Це настільна гра, яка неодмінно стане нагодою поглибити зв’язок зі своїм партнером, друзями або початковим кроком до турботи про власне ментальне здоров’я. Вона обов’язково допоможе відкрити нові інсайти й емоційні переживання та знайти новий напрям для особистісного розвитку», — додає Максим Виноградний.

Терапевтичний підхід до гри

Над змістом карток працювала психотерапевтка та співзасновниця Pleso Анна Ліссова. Вона прагнула, щоб запитання й практики гри були доступні навіть для тих, хто не має досвіду терапії.

«Ми доклали зусиль, щоб переформулювати матеріали з “терапевтичної” мови у щось легке та зрозуміле кожному, адже інструменти ментального здоров’я повинні бути доступними для кожного. Як платформа психотерапії, ми хочемо донести ідею, що все, що ви винесете [з гри] в результаті, — це можливість віднайти новий вектор та вирости особистісно», — каже психотерапевтка.

Завдяки QR-кодам, розміщеним на картках, гравці можуть отримати відеопідтримку, де Анна ділиться підходами до трансформації емоцій. На думку ініціаторів проєкту, це допоможе краще зрозуміти власні переживання.

Соціальна місія гри

Ініціатива має й благодійну мету: всі кошти від продажу гри спрямують на допомогу громадам Димера і Ворохти, що постраждали від війни, яку росія розгорнула в Україні.

Читайте також у рубриці Slow news
Кіногерої розповідають про дотримання ПДР та небезпеку вибухонебезпечних предметів
Дедпул, Гаррі Поттер і Майстер Йода долучилися до кампанії ЮНІСЕФ для поширення правил безпеки
«Читомо» розпочинає прийом заявок на Премію за видатні досягнення у книговиданні
Переможці отримають грошову винагороду в розмірі $3000
22 листопада відбудеться всеукраїнський День піжам
Зібрані кошти спрямують на продовження роботи Сімейних кімнат в українських лікарнях
Інна Мірошниченко просить повідомляти їй про порушення прав дітей
Адвокатка продовжує справу за фактами порушень прав дітей у Новосільській спеціальній школі
Створили музичний альбом на вірші українських поетів
Ініціатори проєкту прагнуть популяризувати класичне українське мистецтво
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень