Для українських медіа створять словник “небажаної” лексики й критерії до інформації, яка є неприпустимою для поширення в медіа.
Він міститиме рекомендації щодо висвітлення “чутливих” тем. Зокрема, ідеться про почуття вірян, а також про чутливі спільноти: етнічні, національні, ЛГБТК+, спільноти людей з інвалідністю, ветеранські та інші.
“Ми маємо формувати медіапростір, вільний від дискримінації, фіксацій образливих та некоректних стереотипів і мови ворожнечі стосовно будь-яких громадян країни за багатьма ознаками”, – заявила голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.
У процесі роботи регулятор провів уже декілька зустрічей із ромською, єврейською, кримськотатарською спільнотами, представниками мусульманських організацій, Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, а також налагоджує співпрацю з Офісом Омбудсмена за допомогою меморандуму про спільні дії.
У планах також провести зустрічі з представниками арабських спільнот, ветеранськими організаціями, організаціями, що представляють людей з інвалідністю.
“Результатом цих зустрічей мають бути напрацьований словник «небажаної» лексики та критерії до інформації, яка є недопустимою, а також спільна просвітницька робота для медіа”, – наголосила Герасим’юк.