Громадська організація «Не Самі» спільно з креативною агенцією Bickerstaff.092 анонсували проєкт «Дружні двері».
В умовах, коли зовнішня допомога стає все менш прогнозованою, українці гуртуються, щоб підтримати своїх співвітчизників. Одним із прикладів такої солідарності став запуск ініціативи «Дружні двері».
Проєкт покликаний полегшити життя тим, хто через війну був змушений залишити рідний дім і почати все з нуля. Внутрішньо переміщеним особам (ВПО) допоможуть адаптуватися в нових громадах та отримати доступ до чинних програм підтримки від бізнесів і громадських ініціатив.
Ініціатори проєкту кажуть, що, згідно з останніми даними Міжнародної організації з міграції, в Україні зареєстровано приблизно 3,5 мільйона ВПО, і ця цифра зростає. Творці проєкту «Дружні двері» додають, що ВПО стикаються з багатьма проблемами — від пошуку роботи та житла до упередженого ставлення в нових громадах. Це призводить до ізоляції та втрати віри у власні сили. «Дружні двері» покликані змінити ситуацію. Ініціатива створює платформу, яка об’єднує український бізнес, громадські організації та волонтерів, готових підтримати нових жителів громад.
Що пропонує проєкт?
На сайті «Дружні двері» вже працює розділ «Дружні бізнеси», де публікують вакансії, навчальні програми, оплачувані стажування та інші можливості для ВПО. Крім того, бізнеси, що приєдналися до ініціативи, пропонують переселенцям зустрічі з HR-фахівцями, тренінги з адаптації та менторську підтримку.
Серед перших компаній, що стали частиною «Дружніх дверей», — мережа побутової техніки та електроніки «Фокстрот», бренд FIZI, торговельна мережа «Епіцентр», магазини MOYO, дитячий ритейлер «MA», школа сучасних креативних професій Skvot та інші.
Команда «Дружніх дверей» запрошує українські компанії приєднуватися до ініціативи. Більше інформації про проєкт можна знайти на офіційному сайті та у соцмережах.
Раніше ми писали, що RE:Ukraine Housing Lutsk запустив подкаст про переселенців «До Дому»