fbpx
Slow news

В Україні анонсували запуск “регуляторної пісочниці” для розробників штучного інтелекту

Використання цього інструменту буде необов’язковим
Бондар Каріна, 28.03.2023

Український уряд ухвалив рішення про запуск “регуляторної пісочниці” — sandbox — для розробників штучного інтелекту.

Це контрольоване середовище, у межах якого компанії-розробники зможуть від початкової стадії створювати свій продукт з урахуванням вимог майбутнього акта про регулювання штучного інтелекту, який наразі готують у ЄС.

“Я дуже радий анонсувати, що ми починаємо використовувати такий інструмент як регуляторний sandbox, або регуляторна «пісочниця». Ми буквально декілька днів тому отримали фінальне погодження. Це контрольоване середовище, у межах якого компанії-розробники можуть від самої початкової стадії, від дизайну, розробляти свій продукт так, щоб він враховував вимоги майбутнього акта Європейського Союзу (Акт про регулювання штучного інтелекту, який ще розробляє Європейський Союз – ДМ)”, – сказав державний експерт Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Гордій Румянцев.

За словами Румянцева, компанія, яка створює проєкт з використанням штучного інтелекту, може стати учасником “пісочниці” та отримати експертну підтримку на всіх етапах розроблення свого продукту, щоб мати можливість надалі вийти на ринок ЄС.

Однак експерт наголосив, що участь у цій “регуляторній пісочниці” не буде обов’язковою – як розробляти свій продукт, має вирішувати сама компанія.

Акт про регулювання штучного інтелекту, на основі якого планують запуск “регуляторної пісочниці”, – це законопроєкт, що має контролювати прогрес та використання штучного інтелекту, враховуючи громадський інтерес та права людини.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень