fbpx
Зсередини

Уроки культурного менеджменту: поради від п’яти українських підприємців

На основі проєкту “Гіпермаркет культури” від Port.agency
Bazilik Media, 10.12.2020

Навесні агенція культурного менеджменту Port.agency запустила соціально-мистецький проєкт “Гіпермаркет культури”, покликаний підтримати українську культуру та її діячів.

Гіпермаркет культури — це мультифункціональна онлайн-платформа, де інституції та креативні підприємці зможуть розмістити свої послуги або події. Поки платформа перебуває на останніх етапах розроблення, організатори запустили навчальний довідник з менеджменту культури від кращих фахівців галузі.

Він містить п’ять відео, що розкривають важливі для культурних інституцій та окремих проєктів теми. Навколо криза — як зберегти команду та інституцію? Чому не виходить налаштувати ефективну роботу онлайн? Як не втратити постійних клієнтів та зацікавити нові аудиторії вашим продуктом? Втомилися шукати партнерів – як знайти тих, кому справді не байдуже?

Разом з Port.agency ми зібрали 5 тез від українських підприємців.


Дмитро Деркач, 
співзасновник Планета Кіно

Хто платить вам зарплату? Сервіс як основа довготривалих відносин

Основне правило сервісу — завжди ставте себе на місце клієнта. Чи хотілося б вам проходити купу етапів передавторизації, щоб придбати квиток? Мабуть, ні. Тому спрощуйте процес та знищуйте дурні правила. Зробіть легким доступ до ваших послуг чи продуктів, оптимізувавши потрібні стандарти. Зменшіть зусилля клієнта — і він до вас повернеться.


Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу

Як управляти державною інституцією в умовах кризи?

Якщо ми прагнемо більшої стабільності, то долати кожен виклик доведеться через зміну системи. Інакше матимемо лише нестале тимчасове рішення, яке посилює, а не зменшує несталість. Це виснажливо і довго, тому забудьте про quick results, орієнтуйтеся на довгі рішення. Щоб пройти цей довгий шлях, вам потрібні:

• ясне розуміння, заради чого ви це робите – ваша місія;

• згуртована команда, у центрі уваги якої – сама інституція, її постійний розвиток;

• готовність до співпраці з іншими інституціями, громадами, фахівцями;

• виразний публічний голос – медіа мають бути вашою підтримкою.


Олександра Ковальчук, заступниця директора з розвитку Одеського художнього музею

10 кроків до сталості, що доступні кожному музею

Один з вагомих кроків до сталості — дозволити фотографування. Якщо у вашому музеї фотографувати заборонено або це коштує додаткових грошей — вітаю! Ви маєте можливість зробити дієву зміну саме зараз.

Чому так відбувається? Ми боїмося, що комусь буде достатньо фото із соціальних мереж і вони не прийдуть до музею. Але в сучасному світі це працює інакше: що більше фотографій з вашого музею буде розміщено в соціальних мережах — то більше людей відвідають музей. Чому не можна брати окрему плату за фотографування? Для багатьох це неприйнятно та образливо.


Ольга Балашова,
культурна менеджерка 

Чому колаборації важливі?

Ми живемо у світі, де постійно зрушуються межі окремих дисциплін, і нові знання виникають саме на рубіжних територіях, які, поєднуючи різні досвіди, дають унікальний ефект. Все найкраще, що ми можемо створити, починається із синергії, пошуку балансу інтересів та своїх людей. Відкрийте для своєї інституції екосистемний підхід, тобто розуміння себе частиною чогось більшого та визначення ролі організації в розвитку цілого суспільства.


Володимир Шейко,
генеральний директор Українського інституту

Чи можна оцифрувати державну інституцію?

Незалежно від типу інституції (державна, неурядова, благодійна тощо), ключовим її ресурсом і рушієм завжди буде команда. Якщо за нормальних обставин команда щодня збирається в офісі, то на період карантину фізична присутність конвертувалась в онлайн-спілкування. Щоб скоротити фізичну дистанцію і підтримувати зв’язки, колеги з Українського інституту проводять щоранку онлайн-наради, де діляться останніми новинами, розповідають про зміни й прогрес у своїх проєктах.

Як керівник установи, я почав приділяти більше уваги внутрішнім комунікаціям. Наприклад, частіше писати для всієї команди листи з короткими “апдейтами”. У цій практиці насправді нічого нового, але криза по-різному може впливати на команду. Важливо вчасно запевнити колег, що “ми — разом, і ми рухаємося вперед”.


Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень