fbpx
Slow news

Українці стали більше дбати про себе та частіше робити спонтанні покупки

Gradus Research дослідила актуальні споживчі тренди
Кірста Олена, 06.05.2025

На 18-му Українському маркетинг-форумі компанія Gradus Research представила оновлений портрет споживача в Україні. У дослідженні проаналізували, як змінилися моделі поведінки, особисті стратегії та цінності під впливом тривалого стресу, війни та економічних викликів.

Турбота про себе — не тренд, а необхідність

Майже 90% українців, за даними Gradus Research, перебувають у стані хронічного стресу. У таких умовах догляд за собою став не просто бажанням, а способом виживання: 52% респондентів зазначають, що підтримка власного фізичного та емоційного стану потребує більше зусиль, ніж раніше. Водночас 39% учасників опитування відчувають симптоми емоційного вигоряння.

У виборі товарів для більшості українців визначальним чинником стала ціна. 64% опитаних віддають перевагу дешевшим брендам, а тільки 25% готові обирати дорожчі товари. Водночас покоління Z і Y демонструють тенденцію до поступового повернення інтересу до преміального сегмента товарів.

Імпульсивні покупки повертаються

Після кількох років обережності українські споживачі знову дозволяють собі спонтанні витрати. У 2025 році 21% опитаних зазначили, що іноді роблять імпульсивні покупки. Цей показник ще вищий серед молоді.

Пріоритет — базові потреби та підтримка емоційного стану

За словами аналітиків Gradus, українці істотно перерозподілили свої витрати. Найбільше зростання видатків — на продукти, ліки та оплату комунальних послуг. Водночас люди почали менше витрачати на побутову техніку та розваги. Але святкові моменти — родинні події, дні народження, календарні свята залишаються важливою емоційною опорою, що допомагає зберігати відчуття нормальності.

Методологія дослідження

Опитування проводили методом самозаповнення анкети через мобільний застосунок Gradus у період з 21 до 24 березня 2025 року. Вибірка становить 1000 респондентів віком 18–60 років, які мешкають у містах із населенням понад 50 тисяч осіб. Дані репрезентують за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту. Території, де ведуться активні бойові дії або які тимчасово окуповані, дослідження не охоплює.

Читайте також у рубриці Slow news
Polaroid кидає виклик штучному інтелекту в новій рекламі
Компанія використовує справжні фото й прості меседжі, щоб протистояти одноманітності цифрового світу
Українські інсталяції прямують на Burning Man 2025
«Синій Бик» та «Мерман» представлять сучасне українське мистецтво в пустелі Блек-Рок
Levi’s і Nike випускають спільну колекцію в стилі 90-х
Її присвятили 30-річчю кросівок Nike Air Max 95
У Львові проведуть воркшопи з анімації для ветеранів і підлітків з-поміж ВПО
Мета проєкту — підтримати інтеграцію ветеранів у суспільне життя через мистецтво та діалог
Meta презентувала розумні окуляри Oakley
Пристрій оснащений голосовим асистентом, камерою 3K, аудіофункціями й адаптивними лінзами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень