fbpx
Slow news

Український сніданок у Давосі провели на тлі картини художника з Маріуполя

На ній майже не розібрати слова Stand With Ukraine
Бондар Каріна, 18.01.2024

Український сніданок у Давосі на тему Stand With Ukraine розпочався в межах Всесвітнього економічного форуму.

Дискусія за участю президента Польщі Анджея Дуди й глави МЗС Британії Девіда Кемерона відбувалась на тлі роботи українського сучасного художника Микити Кадана.

На картині зображена фраза Stand with Ukraine. Слова написані вугіллям стільки разів, що її майже неможливо прочитати. Полотно символізує, що подібні заяви про підтримку озвучили багато разів, і вони давно перестали щось означати.

Микита Кадан – художник, графік, автор інсталяцій. Лауреат головної премії PinchukArtCentre 2011, номінант міжнародної премії Future Generation Art Prize 2012. Його роботи були представлені в Україні та за кордоном, включаючи Index Contemporary Art Centre, Стокгольм (2008), Першу Київську міжнародну бієнале сучасного мистецтва ARSЕNALE мистецтв Лавра (обидві 2012). У своїй творчості художник звертається до інсталяції, графіки, живопису, настінного малюнка.

Микита Кадан, український художник

Організатор заходу, бізнесмен Віктор Пінчук, розповів, що придбав роботу 41-річного Кадана у квітні на аукціоні «Української правди» на підтримку 93-ї бригади «Холодний Яр».

«Ця робота квітня 2023 р. пояснює нашу ситуацію сьогодні. У війні не важливо, чи зробив ти багато. У війні важливо лише, чи зробив ти достатньо — для перемоги. Україні дають надто мало зброї для перемоги, а час минає», — заявив Пінчук.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень