fbpx
Slow news

Український ПЕН та The Ukrainians Media запустили проєкт “Люди культури, яких забрала війна”

Це серія текстових портретів на окремому сайті
Бондар Каріна, 24.11.2023

Громадська організація “Український ПЕН” спільно з The Ukrainians Media запускають онлайн-проєкт “Люди культури, яких забрала війна”.

Це серія текстових портретів на окремому сайті. У процесі роботи над історіями команда вивчає доробок загиблих героїв і спілкується з їхніми близькими та колегами.

Спецпроєкт покликаний зберігати пам’ять про людей, яких українська культура втратила у війні, та водночас свідчити про геноцидальні наміри росії.

“Серед людей культури, вбитих під час повномасштабної війни росії проти України, десятки письменників, музикантів, акторів, перекладачів, бібліотекарів, художників, скульпторів, фотографів, археологів, диригентів — як чоловіків, так і жінок. Часом це особи, знані й публічні, часом відомі лише вузькому колу колег. Їх об’єднують дві речі: по-перше, їхня праця творить тканину української культури; по-друге, їх убила росія”, — пише кураторка спецпроєкту “Люди культури, яких забрала війна”, дослідниця Саша Довжик. 

Розпочати цю серію спонукала загибель від російської ракети Вікторії Амеліної, української письменниці та громадської діячки.

Спецпроєкт доступний українською та англійською мовами. Його втілюють за підтримки Національного фонду демократії (NED).

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень