fbpx
Slow news

Український дизайнер створив новий символ доступності

Він має вигляд літери “a” й відчинених дверей
Мачулка Ангеліна, 03.06.2022

Дизайнер Максим Головко з “Урбанини” створив новий символ доступності для людей з інвалідністю.

Новий знак переміг у конкурсі Міжнародної спілки архітекторів і Міжнародної організації з прав людини з обмеженими можливостями Rehabilitation International.

Міжнародний символ доступності (МСД) позначає об’єкт, що повністю доступний і безпечний для людей з інвалідністю. Попередній символ зображав білу фігурку людини на кріслі колісному на синьому тлі. Існує й динамічніший варіант цього знака, де фігурка нібито їде в кріслі.

Проте старий знак вказував на певний тип інвалідності й не інформував про доступність об’єктів для людей з іншими типами інвалідності.

Новий знак з України журі конкурсу охарактеризувало так: “Легко впізнається, має оригінальну форму, ілюструє відкритість, яка просто та потужно передана за допомогою основних форм і принципів”.

“Знак складається з декількох образів. Перш за все, це навстіж відчинені двері — символ, що чітко асоціюється з відкритістю. Також у знаку впізнається літера “а” — від англійського слова accessibility (“доступність”), що робить його ще зрозумілішим”, — коментують значення знака в “Урбанині”.

Знак не вказує на жодний тип інвалідності, а акцентує на принципі доступності, тому він універсальний.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень