fbpx
Slow news

Українські кінематографісти закликають бойкотувати російське кіно

Та підписати петицію
Данилюк Даяна, 28.02.2022

Асоціація кіноіндустрії України та члени Української кіноакадемії закликають бойкотувати російське кіно та закликає підписати петицію.

Спільнота українських кінематографістів зазначає:

“Війна в Україні – це напад на цивілізований світ з демократичним устроєм, злочин, скоєний у центрі Європи.

Але в той час, коли світові держави вводять економічні та політичні санкції проти Російської Федерації, країна продовжує діяти в культурній сфері. Зокрема, кілька фільмів російського виробництва регулярно входять до програм більшості світових кінофестивалів, на їхнє просування витрачаються значні кошти.

Результатом цієї діяльності є не тільки поширення пропагандистських повідомлень і спотворених фактів. Це також підвищує лояльність російської культури – культури держави-агресора, яка розв’язала невиправдану та неспровоковану війну в Центральній Європі. Навіть сама присутність російських фільмів у програмі світових кінофестивалів створює ілюзію причетності Росії до цінностей цивілізованого світу.

Враховуючи вищезазначені факти, ми заохочуємо:

  • Ради Європи – виключити Росію з Eurimages та розірвати з нею угоди про спільне виробництво. Ми також закликаємо виключити Російську Федерацію з Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво.
  • Фестивалі – не допускати до конкурсних і позаконкурсних програм фільмів виробництва Російської Федерації або спільного виробництва з нею.
  • Міжнародну федерацію асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) – позбавити акредитації FIAPF Московський міжнародний кінофестиваль.
  • Продюсерів – припинити будь-який бізнес з суб’єктами підприємницької діяльності Російської Федерації та не передавати права інтелектуальної власності на будь-які фільми на територію РФ. Закликаємо розірвати з ними усі контракти. Пам’ятайте, що з бізнесу, який використовуватиме ваші фільми сплачуються податки до бюджету РФ, з якого фінансується армія, що порушила кордони незалежної держави, та купуються ракети, якими бомблять мирне населення Європи.
  • Дистриб’юторів – звернути увагу, що за контрактами, які ви укладаєте на територію РФ, фільми нелегально розповсюджуються і на юридичну територію України, а саме: на тимчасово окуповані території Криму, та т.зв. “ДНР” та “ЛНР”. Видаючи такі ліцензії (зокрема, виготовляючи ключі kmd для кінотеатрів) ви також фактично порушуєте український суверенітет. Адже зараз фільми потрапляють в обіг на ці території за контрактами, в яких ці території визнаються територіями РФ.
  • Європейську асоціацію аудіовізуальних виробників (CEPI) та Європейську асоціацію комерційних фільм продюсерів (CFP-e) – закликати членів асоціації припинити будь-яку співпрацю з виробниками аудіовізуальної продукції, що підтримують агресію проти України, зокрема розповсюдження на території країн членів-асоціації аудіовізуальних творів за участі акторів та публічних осіб, що підтримують злочинні дії Російської Федерації.”

Станом на вечір 27 лютого петицію електронно підписали понад 2 тисячі людей.

Текст: Сабіна Асадова

Читайте також у рубриці Slow news
Українська художниця Марія Прошковська провела перформанс в італійському музеї
Вона показала беззупинний процес створення борошна з українського зерна, яке знищують російськими ракетами
У межах нового проєкту рятуватимуть музичні інструменти після евакуації з гарячих точок
Реставруватимуть інструменти, виробництво яких уже припинено в Україні
Видавництво Arrowsmith Press надрукує антологію, присвячену Вікторії Амеліній
У виданні зберуть спогади про авторку від її колег та друзів
Київська агенція запустила застосунок з доставки валюти
Його мета — зробити валютні операції зручнішими та безпечнішими
Яким джерелам новин довіряють українці, — дослідження
15% українців нині не вірять жодним новинам
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень