fbpx
Slow news

Українські діячі звернулися до світових лідерів: «Не заспокоюйте зло»

У відкритому листі закликають забезпечити справедливе закінчення війни
Кірста Олена, 06.01.2025

5 січня 2025 року українські громадські діячі оприлюднили відкритий лист до світових лідерів та міжнародної спільноти, закликавши до справедливого завершення війни та встановлення сталого миру. Про це повідомляє EU Today.

Документ під назвою «Не заспокоюйте зло» підписали понад 160 представників різних сфер: правозахисники, депутати, дипломати, науковці, митці, а також лідери бізнесових асоціацій та релігійних громад, зокрема християнської, мусульманської та єврейської.
Автори звернення наголошують, що війна росії проти України має значно ширшу мету, ніж просто територіальна експансія. У листі зазначають:
«Отримання додаткових територій не є основною метою росії у цій війні. Вона вже має величезні неосвоєні території, а коли захоплює нову землю, цією землею систематично нехтують. Так само метою є не просто повернення України під свій контроль. Це лише одна з проміжних цілей. Кінцева мета росії — зруйнувати наявний світовий порядок. Вона прагне повернути собі статус наддержави, яка діє свавілля і, за правом сильнішого, нападає на сусідів, втручається у справи інших країн, здійснює терористичні акти, підтримує авторитарні режими та незаконні збройні формування по всьому світу».
За словами підписантів, конфлікт в Україні є не лише боротьбою за виживання українського народу, а й випробуванням для всієї демократичної спільноти. Вони застерігають, що спроби заморозити конфлікт чи піти на поступки росії лише заохотять подальшу агресію:
«Будь-яке “заморожування” конфлікту на тій чи іншій лінії розмежування не призведе ні до зняття напруження, ні до встановлення сталого миру.
Для росії таке заморожування, перш за все, свідчило б про слабкість Заходу та сприяло б подальшій агресії та війнам, які проливають кров європейців і американців».
Діячі закликають не шукати компромісів з агресором, а об’єднати зусилля для його поразки:
«Стійкий мир настане лише тоді, коли під спільним тиском України та її союзників росія зіткнеться із системною кризою та поразкою режиму Путіна. Як доведено історією, тиранії крихкі. Ця війна не обмежується лише Україною, і “українське питання” не можна розв’язувати виключно в межах російсько-українських відносин». 
Лист також застерігає, що поразка України матиме глобальні наслідки, зокрема створить прецедент для інших агресивних держав:
«Якщо світові лідери вимагатимуть від України поступок територій і суверенітету без надання будь-яких дієвих гарантій безпеки, вони, по суті, призведуть до поразки України, що дасть сигнал Китаю та іншим ревізіоністам, що вони можуть захопити те, що хочуть. Північнокорейські війська з’являться в різних гарячих точках. Піратство, блокування торгових шляхів, атаки на інформаційні системи та глобальні комунікації будуть саботувати світову торгівлю».
Натомість перемога України, за словами авторів звернення, стане вирішальним кроком до зміцнення демократичного порядку:
«Поразка росії в її загарбницькій війні проти України відновить порядок, заснований на правилах і взаємозалежності відповідальних гравців. Безпека світової торгівлі, глобальна ядерна енергетика та продовольча безпека будуть посилені. Терористичні режими та організації в усьому світі втратять підтримку росії та ослабнуть».
Автори листа підсумовують, що нині Україна є форпостом демократії та свободи, захищаючи ці цінності для всього світу:
«Сьогодні Україна виграє час для об’єднання та зміцнення демократичного світу. Але цей час не безмежний. Сили, які захищають мир, свободу та людську гідність, повинні йти в наступ. Україна і весь демократичний світ можуть тільки разом виграти або разом поступитися й програти. Ілюзія миру ціною ганьби неодноразово породжувала нову війну».
Завершується заклик до світових лідерів словами:
«Ми закликаємо наших партнерів шукати шлях не заспокоювати агресора, а разом перемагати. Зло не можна заспокоїти. Його необхідно перемогти й покарати заради безпечного майбутнього України, Європи та всього світу».
Серед підписантів листа — відомі правозахисники, науковці, політики та культурні діячі, зокрема:
  • Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту, засновник українсько-кримськотатарського літературного проєкту «Кримський інжир»;
  • Костянтин Батозський, політолог;
  • Ярина Бойчук, виконавча директорка Бізнес-школи УКУ;
  • Ярослав Грицак, історик, професор Українського католицького університету;
  • Олеся Островська-Люта, директорка державного підприємства Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»;
  • Олександра Матвійчук, правозахисниця, голова організації «Центр громадянських свобод»;
  • Юрій Андрухович, письменник;
  • Катерина Ботанова, публіцистка, арткритикиня, перекладачка, директорка фундації «Центр сучасного мистецтва»;
  • Сергій Філімонов, засновник руху «Гонор», командир батальйону «Вовки Да Вінчі», капітан ЗСУ;
  • Владислав Грезєв, засновник рекрутингової агенції Lobby Х, співзасновник і голова правління світоглядної системи просвіти «Змінотворці»;
  • Севгіль Мусаєва, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда»;
  • Катя Тейлор, арткураторка, засновниця ГО «Порт Культури» та інші діячі.
Читайте також у рубриці Slow news
Розпочалась кампанія взаємної допомоги для енергетичної стабільності взимку
Вона заохочує ощадливо споживати електроенергію та розповідає про енергетичну безпеку
Українці обрали найкращі поштові марки 2024 року
Переможців визначали з-поміж 16 художніх марок і 12 поштових блоків
Renault презентує нову рекламну кампанію, у якій поєднує ностальгію та інновації
Ролик став продовженням культової реклами 1984 року
Meta відмовляється від програми фактчекінгу
Марк Цукерберг оголосив про новий етап у розвитку модерації контенту
«Продовжуй життя»: соціальний ролик про необхідність пропускати авто швидкої допомоги
Ініціатива нагадує, як важливо бути обізнаним у критичних питаннях безпеки на дорозі
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень