fbpx
Slow news

Українське МЗС запустило спеціальний сайт для “Щедрика”

Там розказана історія пісні від дохристиянських часів до сучасності
Мачулка Ангеліна, 28.12.2021

Міністерство закордонних справ України та комунікаційна агенція plusone social impact запустили спецпроєкт для іноземної аудиторії про український “Щедрик”.

Для цього на офіційному сайті України опублікували спеціальний розділ, присвячений історії різдвяного хіта Carol of the Bells — від дохристиянських часів до сьогодення. На сторінці проєкту зібрана інформація про створення мелодії українським композитором Миколою Леонтовичем і маловідомі факти про всесвітні гастролі українського хору під керівництвом Олександра Кошиця.

На сайті “Щедрика” опубліковані архівні знахідки історикині Тіни Пересунько. Завдяки їм можна дізнатися, як пісня здобула популярність у країнах Європи та Америки, а згодом стала символом Різдва у США. На сторінці також можна послухати перший запис “Щедрика” 1922 року і завантажити різдвяну листівку із символом щедрівки — ластівкою.

Цю ініціативу запустили, перш за все, для іноземців, оскільки, незважаючи на популярність “Щедрика”, далеко не всі за межами України знають, звідки родом ця пісня. 

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень