fbpx
Slow news

Ukraїner випустить збірку репортажів та есеїв “Бахмут”

Авторства письменника Мирослава Лаюка та фотожурналіста Данила Павлова
Данилюк Даяна, 10.11.2023

Видавництво Ukraїner анонсувало вихід книжки “Бахмут”, що описує події в Бахмуті, що відбувалися взимку й навесні 2022/2023 років. Автор текстів — письменник Мирослав Лаюк, автор світлин — фотожурналіст Данило Павлов. Книжка вийде друком у грудні 2023 року, наразі на сайті видавництва відкрито передзамовлення.

У період найінтенсивніших боїв за це місто на Донеччині взимку та в березні 2023 року Мирослав Лаюк, письменник і воєнний документаліст, та Данило Павлов, фотодокументаліст і фотожурналіст, прожили дні й ночі з українськими піхотинцями й артилеристами, медиками й капеланами, рятувальниками й дітьми.

Видання складається з двох частин: перша — літературні репортажі про будні військових і цивільних у Бахмуті й околицях, а друга, есеїстична, — рефлексії на події, описані в першій. На сторінках книжки Мирослав Лаюк розповідає про українськість Сходу (окрім Бахмута, є історії про Торецьк і Костянтинівку) та майстерно деконструює вкорінений стереотип і упередження про те, що жителі тих регіонів — проросійські.

Наскрізна історія у книжці — про евакуацію 86-річної мешканки Бахмута, завдяки якій автор вправно змальовує розвиток індустріальної Донеччини: від маленького хутора до силікатних заводів, від Голодомору до переписування від руки віршів Василя Стуса.

“У кожного, хто бере участь у війні, свій шлях. Дуже часто він проходить бездоріжжям і асфальтом, перебитим ямами. Мирославу вдалося зібрати й показати всю болючість історії кожного з його героїв. Завдяки таким книжкам, як ця, про титанічні зусилля українських військових дізнаються цілі покоління”, — каже Євген Малолєтка, фотокореспондент Associated Press, лауреат Пулітцерівської премії.

Читайте також у рубриці Slow news
Залишати чайові тепер можна в будь-яких закладах
Застосунок Expirenza by mono розширив функціонал
В Україні проведуть «Тиждень дорослого стажера»
Це щорічна ініціатива від благодійного фонду «Життєлюб»
У Дії розпочалося бета-тестування шлюбу онлайн
Це унікальна послуга, якої немає в жодній країні світу
monobank оголосив конкурс «Намалюй мрію» для дітей та дорослих
Переможці отримають здійснення намальованого бажання
До Дня Незалежності в кінопрокат вийде  горор «Конотопська відьма»
Це історія про те, як відьма з Конотопа мститься російським окупантам
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень