fbpx
Slow news

Ukraїner випустить збірку репортажів та есеїв “Бахмут”

Авторства письменника Мирослава Лаюка та фотожурналіста Данила Павлова
Данилюк Даяна, 10.11.2023

Видавництво Ukraїner анонсувало вихід книжки “Бахмут”, що описує події в Бахмуті, що відбувалися взимку й навесні 2022/2023 років. Автор текстів — письменник Мирослав Лаюк, автор світлин — фотожурналіст Данило Павлов. Книжка вийде друком у грудні 2023 року, наразі на сайті видавництва відкрито передзамовлення.

У період найінтенсивніших боїв за це місто на Донеччині взимку та в березні 2023 року Мирослав Лаюк, письменник і воєнний документаліст, та Данило Павлов, фотодокументаліст і фотожурналіст, прожили дні й ночі з українськими піхотинцями й артилеристами, медиками й капеланами, рятувальниками й дітьми.

Видання складається з двох частин: перша — літературні репортажі про будні військових і цивільних у Бахмуті й околицях, а друга, есеїстична, — рефлексії на події, описані в першій. На сторінках книжки Мирослав Лаюк розповідає про українськість Сходу (окрім Бахмута, є історії про Торецьк і Костянтинівку) та майстерно деконструює вкорінений стереотип і упередження про те, що жителі тих регіонів — проросійські.

Наскрізна історія у книжці — про евакуацію 86-річної мешканки Бахмута, завдяки якій автор вправно змальовує розвиток індустріальної Донеччини: від маленького хутора до силікатних заводів, від Голодомору до переписування від руки віршів Василя Стуса.

“У кожного, хто бере участь у війні, свій шлях. Дуже часто він проходить бездоріжжям і асфальтом, перебитим ямами. Мирославу вдалося зібрати й показати всю болючість історії кожного з його героїв. Завдяки таким книжкам, як ця, про титанічні зусилля українських військових дізнаються цілі покоління”, — каже Євген Малолєтка, фотокореспондент Associated Press, лауреат Пулітцерівської премії.

Читайте також у рубриці Slow news
Etnodim презентує дроп, натхнений різними регіонами України
Одна з вишиванок створена на основі візерунка авторства Олени Пчілки
Prometheus запускає Всесвітній онлайн-університет
50 курсів від провідних університетів стануть доступні безплатно українською мовою
Український освітній проєкт CDTO Campus готуватиме фахівців для реалізації цифрових реформ
Випускники зможуть стати частиною проєктів, які ініціює Мінцифри
“Сільпо” презентує культурно-просвітницький проєкт “Різдзвоники”
Підготували застосунок, де можна створювати створювати AR-відео посеред магазину
Месенджери є найпопулярнішим медіа для споживання новин в Україні
Дослідження медіаспоживання від Gradus Research
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень