fbpx
Slow news

Ukraїner створив проєкт про те, як росія краде культурні цінності та українських митців

Перший матеріал присвячено реституції викрадених культурних цінностей
Бондар Каріна, 24.01.2024

На YouTube каналі Ukraїner відбулась прем’єра нового дослідницького проєкту «Деколонізація», в якому разом з експертами різних галузей розповідають, як росія в різні часи буквально чи ментально поневолювала українців і як нам нарешті обірвати всі зв’язки з нею.

«Сьогодні, коли росія вкотре намагається нас поневолити, нам стало НЕ однаково. Ми усвідомили, що мистецтво – це не просто собі вірші чи картини. Це те, що робить нас українцями, відрізняє від інших народів, створює нашу унікальність, стає нашою візитівкою і зрештою щитом, яким ми можемо прикритися і сказати: дивіться, ми – не росіяни. І навіть більше, ми можемо сказати: ось це – наше. І ось це теж, хоч росія чомусь вперто називає його своїм. Тож цей проєкт ще й про відновлення справедливості. Бо московити насправді багато у нас вкрали. І зараз час усе це повернути», – каже сценаристка проєкту Тетяна Ломакова.

Мультимедійну серію «Деколонізація» відкрив матеріал «Як Україні повернути вкрадені цінності?», присвячений реституції викрадених культурних цінностей.

«Важливо працювати з архівами, вивчати нашу історію, повертати втрачені імена, відновлювати наші кіноархіви, друкувати книжки, які колись були цензуровані, знищені, спалені, – наголошує креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська. – Ми мусимо по краплинах, по словах, відновити ту історію, яку писали до нас і яку наші вороги намагались витерти повністю, і сказати “у вас ничего не было, никогда вас не было”».

У другу серію проєкту під назвою «Як росія колонізувала українських митців?» ввійшли історії відомих постатей, біографії яких показують процес культурної колонізації. Серед них Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Гоголь, Анатоль Петрицький, Соня Делоне й Олександр Архипенко.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень