На ютуб-каналі Ukraїner вийшов другий сезон подкасту «Вродило». Проєкт розповідає історії українців, чиє етнічне коріння пов’язане з різними країнами та культурами.
У нових епізодах ведучі Маріам Найем та Ілля Гладштейн говорять із героями про ідентичність, традиції, виклики й особистий досвід життя в Україні.
У першому сезоні слухачі почули розповіді Аліма Алієва, Андрія Шимановського, Розалі Номбре, Анабель Рамірез, Валерії Сочівець та Джейхуна Сафарова. Учасники ділилися досвідом життя в Україні з єврейським, африканським, афганським та іншим походженням, розповідали про родинні традиції, вивчення мов і стереотипи.
Другий сезон присвячено людям, які народилися й виросли в Україні, але мають башкирське, литовське, казанськотатарське, ромське, грецьке чи інше етнічне коріння. Гості діляться тим, як переплітаються особисті та історичні події у їхньому житті, а також — як вони бачать себе та світ довкола.
Серед гостей нового сезону:
- Марічка Паплаускайте — журналістка, редакторка та письменниця з литовським корінням;
- Антон Савіді — культурний менеджер і дослідник чорноморського регіону, має грецьке походження;
- Сергій Фазульянов — генеалог і дослідник архівів, який має казанськотатарське коріння;
- Альона Казанська — ромська активістка та правозахисниця;
- Жанна Кадирова — художниця з башкирським корінням.
Серед тем обговорення — досвід ромських жінок у протидії насильницьким традиціям, значення грецьких танців, вплив башкирського коріння на мистецтво, життя нащадків депортованих татар.
Подкаст «Вродило» доступний на ютуб-каналі Ukraїner, а також на Apple Podcasts і Spotify
Раніше ми писали, що Ukraїner створили відеоподкаст про українців з різним етнічним корінням