fbpx
Slow news

Україна з проєктом «Плетіння сіток» представить свій павільйон на Венеційській бієнале

Він про згуртованість і колективний опір перед обличчям війни
Кірста Олена, 18.04.2024

Сьогодні, 18 квітня, в Італії відбудеться офіційне відкриття українського павільйону в межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва.

Цього року Україна представить проєкт «Плетіння сіток». Його назва пов’язана з процесом колективного плетіння маскувальних сіток для українських військових. Цей вид волонтерства доволі поширений серед українців, які живуть в умовах повномасштабної війни. Ініціатори виставки кажуть, що це заняття — як символ колективного опору перед війною. Кураторами українського павільйону стали Вікторія Бавикіна та Макс Горбацький.

Проєкт «Плетіння сіток» складається з кількох художніх висловлювань.

Інсталяція «Найкращі побажання» 

Роботу створила художниця Катерина Бучацька у співпраці з 15 нейродивергентними художниками. За словами мисткині, протягом першого тижня повномасштабного вторгнення рф в Україну вона щодня відвідувала онлайн-заняття в інклюзивній київській художній майстерні. У своєму проєкті мисткиня зосередилася на фразах і сталих уявленнях, якими послуговуються нейротипові люди.

«Щодня ми обговорювали й малювали знайомі речі, які повертали нас до певної рутини. Життя тривало, минали дні, наставали дні народження. Ми вітали одне одного з кожним днем народження, і поступово мовні штампи ставали все більш нав’язливими і недоречними, відчуженими від нас», — розповіла художниця.

Архітектурна інсталяція «Робота»

Її автор – митець Олександр Бурлака. Інсталяція складається з розміщених по колу каркасів із тканими полотнами 1950-х років. Автор збирав їх на «блошиних ринках» та онлайн-майданчиках.

Фото: Суспільне Культура

Фільм «Цивільні. Вторгнення»

У стрічці очима людей, яким вдалося вижити, показують історію перших днів широкомасштабної війни, яку росія розгорнула в Україні. Фільм змонтовано з відео, які автори знайшли у відкритих джерелах і на приватних ютуб-каналах.

«Цей фільм — енциклопедія жахів, що фіксує страшний досвід, який переживають люди під час повномасштабного вторгнення», — розповіли автори стрічки, Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський.

Відео Сomfort work

Над ним працювали Андрій та Лія Достлєви. Художники запропонували взяти участь у проєкті професійним акторам з Європи й зіграти на камеру українських переселенців. Актори показали вимушених переселенців з України такими, якими їх бачать в інших країнах. Відеопортрети створені на основі інтерв’ю з реальними людьми з України, які шукали прихистку за кордоном.

У відкритті українського павільйону візьмуть участь митці, партнери з організації виставки, а також представники від МКІП.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
В українських супермаркетах з’явилась ветеранська продукція
Її виготовляють підприємці-ветерани або члени їхніх сімей
Jerry Heil подала свою пісню на музичну премію «Греммі»
Ця музична композиція про викрадених росіянами українських дітей
Гурт «Жадан і Собаки» випустить благодійні футболки
На них зобразять малюнки художниці Ніки Кожушко, яка загинула під час обстрілу Харкова
Google заборонив реєстрацію нових акаунтів з російських номерів
На стадії підтвердження номера виникає помилка — бідкаються росіяни
На кінопремії «Оскар» Україну представить фільм «Ля Палісіада»
Стрічка Філіпа Сотниченка розповідає про період перед скасуванням смертної кари в Україні
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень