fbpx
Slow news

Україна вшанує загиблих захисників хвилиною мовчання

1 жовтня в деяких містах також призупинять рух транспорту
Кірста Олена, 30.09.2024

Першого жовтня в Україні відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, присвячена пам’яті загиблих захисників і захисниць, які віддали свої життя за свободу та незалежність держави.

О 09:00 українці по всій країні зупиняться, щоб вшанувати героїв, які боролися за Україну.

У столиці України хвилина мовчання відбудеться на головних вулицях — Хрещатику та Майдані Незалежності. Рух автотранспорту на цих ділянках буде зупинено орієнтовно з 08:55 до 09:05. Організує цю зупинку Управління патрульної поліції Києва. Мешканців та гостей столиці закликають долучитися до цього заходу, припинивши будь-які активності о 09:00, щоб вшанувати пам’ять полеглих.

Згідно з розпорядженням Луцької міської ради, о 08:58 рух транспорту в місті також буде зупинено на центральних вулицях. Відповідальність за це покладено на місцеву патрульну поліцію. Після завершення хвилини мовчання в Луцьку відбудеться покладання квітів до пам’ятних місць.

Органи влади та правоохоронні служби в різних містах країни забезпечуватимуть громадський порядок під час цього заходу. Водночас місцеві перевізники отримали завдання повідомити пасажирів про тимчасові затримки транспорту через зупинку руху.

«Наш обов’язок — вшанувати всіх захисників і захисниць України, які віддали своє життя, захищаючи незалежність нашої держави. Памʼятаємо. Залишаємося вдячними. Усією країною», — наголосив президент Володимир Зеленський.

Хвилина мовчання є частиною державних заходів, присвячених Дню захисників і захисниць України. Вона покликана об’єднати українців у спільній скорботі та шані до тих, хто пожертвував життям заради майбутнього країни. Такі символічні акції сприяють збереженню пам’яті про героїчний подвиг українських воїнів і підкреслюють важливість єднання нації у важкі часи.

Читайте також у рубриці Slow news
У Києві стартував благодійний проєкт на підтримку військових — «7 бігових субот»
Щотижневі забіги проводитимуть у різних районах міста до 23 травня
У Дії з’явилась послуга цифрового ліцензування грального бізнесу
Заяви розглядатиме агентство PlayCity, а рішення надходитимуть онлайн
П’ятеро українців увійшли до списку Forbes 30 до 30 Europe 2026
Серед них — стартапери, розробник військових технологій та інвесторка
balbek bureau більше не працює над ревіталізацією поліклініки на Рейтарській у Києві
Архітектурне бюро не пояснило причин свого рішення та підсумувало досвід роботи над концепцією
У КПІ відкрили новий набір «Ветеранської магістратури» у сфері біомедичної інженерії
Програма поєднує інженерну освіту, практику й підготовку фахівців для сфери протезування
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень