fbpx
Slow news

Україна відкрила свій павільйон на Всесвітній виставці EXPO 2025 в Японії

Павільйон у формі магазину без товарів розповідає світу про те, що важливо не купити, а зберегти
Кірста Олена, 15.04.2025

В японській Осаці стартувала Всесвітня виставка EXPO 2025 — один із найбільших міжнародних майданчиків, де понад 160 країн презентують інноваційні ідеї та бачення майбутнього.

Цьогорічна тема Designing Future Society for Our Lives спонукає учасників замислитись, яким буде суспільство завтрашнього дня.

Україна долучилась до виставки з павільйоном Not For Saleкреативною інсталяцією, що презентує бачення цінностей майбутнього. Це простір у формі магазину, в якому неможливо нічого купити. Натомість можна «придивитися» до цінностей, що лежать в основі українського суспільства: свобода, гідність, право на вибір, освіту, медичну допомогу.

Магазин як метафора: концепція Not For Sale

Замість традиційної експозиції — 18 об’єктів, кожен з яких символізує одну з людських цінностей. На перший погляд — це наче звичайні товари на полицях магазину. Але кожен предмет має штрих-код, який можна відсканувати. Замість цінника — відеоісторії з України, що розповідають, якою ціною ці цінності зберігаються в умовах війни.

За словами творців інсталяції, цей підхід викликав інтерес серед відвідувачів: у перший день павільйон відвідали приблизно 5 000 людей. Організатори очікують, що за пів року виставки тут побуває понад 23 мільйони осіб.

Окрему частину української експозиції присвячено підприємствам, які працюють, попри повномасштабну війну. У зоні Values-Driven Economy представлені речі, що втілюють щоденну боротьбу за стабільність: прострілена сирена від Ajax, яка продовжує функціонувати, каска працівника компанії ДТЕК, який відновлює енергосистему під обстрілами, колба з нафтою від «Укрнафти», експонати від «Астарти», корпорації «Біосфера» та Ощадбанку.

Ці артефакти не лише ілюструють економічну стійкість України, а й розповідають конкретні історії — про людей, які не зупинились, а адаптуються до викликів і продовжують розвиватися навіть у надзвичайних умовах.

Участь України у виставці стала можливою завдяки підтримці японського уряду, який надав безоплатний павільйон на пів року. До реалізації проєкту також долучилися Програма розвитку ООН в Україні, Укрзалізниця та компанія Caparol.

Також на сьогодні, 15 квітня, заплановано серію дискусій у павільйоні Великої Британії, де українська делегація говоритиме про роль цінностей в економіці. У центрі розмов тема — як будувати суспільство майбутнього на основі довіри, відповідальності й людського виміру, а не виключно економічних показників.

EXPO 2025 в Осаці триватиме до 13 жовтня. Український павільйон буде відкритим для всіх охочих його відвідати.

Читайте також у рубриці Slow news
У Claude з’явилася функція створення та поширення ШІ-застосунків
Інструмент працює в бета-версії і вже доступний для всіх користувачів
У Києві відбудуться Всеукраїнські змагання з волейболу сидячи для ветеранів та військових
Дводенні змагання від «Повернись живим» та Мінветеранів доповнять лекції, розваги та інтерактив
Триває конкурс на ескіз «Марки незламності»
Марку присвятять внутрішньо переміщеним особам, біженцям і тим, хто втратив дім
Google створив застосунок Doppl для віртуальної примірки одягу
У ньому можна приміряти одяг на цифрову версію себе
Etnodim випустив капсульну колекцію, присвячену Криму та кримським татарам
Ідея народилася з ностальгії і бажання привернути увагу до кримськотатарської культури
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень