fbpx
Slow news

Україна стала частиною мовного простору ЄС

Завдяки членству в EFNIL українська мова отримає законодавчий захист
Мар'яна Хемій, 22.03.2022

Як повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, Генеральна асамблея Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно ухвалила рішення надати Україні статус асоційованого члена EFNIL.

“Сьогодні фронт боротьби за Україну — це і фронт утвердження української мови. Членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС”, — наголосив Тарас Кремінь.

За його словами, боротьба за мову — це і боротьба за самоідентичність української нації, “тому свідомий перехід наших співгромадян на українську мову, ефективний захист інформаційного поля, всебічний розвиток мови — це захист національних інтересів, протидія країні-агресору та боротьба за нашу Незалежність”.

Виступаючи на засіданні Генеральної асамблеї EFNIL, у якому, зокрема, взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембурга, Нідерландів, Уповноважений поінформував європейських партнерів про цілеспрямовану політику геноциду, яку веде кремль. Адже в щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги вилучають зі шкільної програми такі предмети, як “Українська мова”, “Українська література” та “Історія України”.

EFNIL об’єднує національні мовні інституції країн-членів ЄС. Серед основних завдань — контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС.

Читайте також у рубриці Slow news
Програма ментального здоровʼя «Ти як?» розпочинає нову кампанію за участю ветеранів
Щоб нагадати, що досвід захисників і захисниць вартий поваги
В Україні представили платформу для друку книжок авторів-початківців «Видала громада»
Автори зможуть видавати свої перші книжки коштом благодійників
Bloom Büro презентує безоплатну менторську програму «Маркетинг для громадського секторy»
Для представників благодійних фондів, громадських організацій та соціальних підприємців
У новій кампанії Bickerstaff.394 закликала звертатись до сімейних лікарів по ментальну підтримку
У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Lady Di atelier представляє хустину QIRIM
До 10-річчя спротиву окупації Криму
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень