fbpx
Slow news

Україна стала частиною мовного простору ЄС

Завдяки членству в EFNIL українська мова отримає законодавчий захист
Мар'яна Хемій, 22.03.2022

Як повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, Генеральна асамблея Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно ухвалила рішення надати Україні статус асоційованого члена EFNIL.

“Сьогодні фронт боротьби за Україну — це і фронт утвердження української мови. Членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС”, — наголосив Тарас Кремінь.

За його словами, боротьба за мову — це і боротьба за самоідентичність української нації, “тому свідомий перехід наших співгромадян на українську мову, ефективний захист інформаційного поля, всебічний розвиток мови — це захист національних інтересів, протидія країні-агресору та боротьба за нашу Незалежність”.

Виступаючи на засіданні Генеральної асамблеї EFNIL, у якому, зокрема, взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембурга, Нідерландів, Уповноважений поінформував європейських партнерів про цілеспрямовану політику геноциду, яку веде кремль. Адже в щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги вилучають зі шкільної програми такі предмети, як “Українська мова”, “Українська література” та “Історія України”.

EFNIL об’єднує національні мовні інституції країн-членів ЄС. Серед основних завдань — контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС.

Читайте також у рубриці Slow news
Стартувала кампанія «Мій дім помістився в чашку»
Її мета – об’єднати українське суспільство та залучити більше людей до підтримки переселенців з ТОТ
Соцмережі гучно відреагували на програш збірної з футболу
Користувачі змагаються в дотепності мемів
Український проєкт «Мед мінних полів» увійшов до шортлістів Каннських левів 2024
Його мета – привернути увагу світу до проблеми замінованості України
Книжку Вікторії Амеліної надрукують в американському видавництві
У ній зібрано документальні свідчення українок про війну
Олександр Усик випустив короткометражний фільм
Стрічка «Шлях до Абсолюта» розповідає про шлях боксера в спорті
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень