fbpx
Slow news

Україна стала частиною мовного простору ЄС

Завдяки членству в EFNIL українська мова отримає законодавчий захист
Мар'яна Хемій, 22.03.2022

Як повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, Генеральна асамблея Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно ухвалила рішення надати Україні статус асоційованого члена EFNIL.

“Сьогодні фронт боротьби за Україну — це і фронт утвердження української мови. Членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС”, — наголосив Тарас Кремінь.

За його словами, боротьба за мову — це і боротьба за самоідентичність української нації, “тому свідомий перехід наших співгромадян на українську мову, ефективний захист інформаційного поля, всебічний розвиток мови — це захист національних інтересів, протидія країні-агресору та боротьба за нашу Незалежність”.

Виступаючи на засіданні Генеральної асамблеї EFNIL, у якому, зокрема, взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембурга, Нідерландів, Уповноважений поінформував європейських партнерів про цілеспрямовану політику геноциду, яку веде кремль. Адже в щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги вилучають зі шкільної програми такі предмети, як “Українська мова”, “Українська література” та “Історія України”.

EFNIL об’єднує національні мовні інституції країн-членів ЄС. Серед основних завдань — контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС.

Читайте також у рубриці Slow news
Промо
В Україні створили англомовний кемп для дорослих
Ukraїner створив ютуб-проєкт на військову тематику
У ньому розповідатимуть про українських ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя
MEGOGO розпочинає прийом заявок на щорічну аудіопремію для подкастерів «Слушно»
Мета — зібрати найактуальніші подкасти й стимулювати їх розвиток від виробництва до дистрибуції
Проєкт Deocоupage в колаборацї з митцями випустив колекційне вино
Їхня мета — зібрати кошти для реабілітації українських військових
Проєкт «Викрадене мистецтво…» оживив ще одну картину, вкрадену росіянами з Херсонського музею
На полотні художника Миколи Писанка зображені кавуни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень