Учителька музики з Валенсії Сакіра Вентура створила інтерактивну карту, де представила понад 500 жінок-композиторок.
Ініціатива покликана привернути увагу до композиторок в історії музики, протидіючи сексизму, стигматизації та суспільним нормам, які давно роблять їх невидимими.
“Ми ніколи не відводили їм місце, яке вони заслуговують в історії, — говорить Сакіра Вентура. — Вони не з’являються в книжках з історії музики, їхні твори не грають на концертах, а музика не записується”.
Карта композиторок містить 530 імен, починаючи від Касії, візантійської настоятельки, яка народилася у 810 році і чиї гімни досі співають у православній церкві, до Алми Дойчер, британської дівчини-підлітка, яка склала свою першу сонату для фортепіано в шестирічному віці. Сторінка кожної мисткині містить короткий опис персони та посилання для прослуховування її творів.
Багато жінок на карті були зневірені, їхня кар’єра була зіпсована думкою, що музика може бути розвагою для жінок, але не професією. Наприклад, Марія Анна Моцарт, сестра Вольфганга Амадея Моцарта, повинна була припинити кар’єру після досягнення повноліття через побоювання про свою репутацію.
“Мені 28 років, і ніхто ніколи зі мною не говорив про жінок-композиторок, — коментує свій проєкт Сакіра Вентура. — Тому я хочу зробити те, що не було зроблено для мене. Я хочу, щоб мої учні знали, що жили й творили не лише Моцарт і Бетховен, а й усі ці жінки-композиторки”.
Зараз авторка карти готується додати на неї ще 500 мисткинь.