25 січня у Варшаві, в Українському домі, відкрили колективну виставку робіт 11 художників з України, Польщі та Чехії.
Представлені роботи створені в артрезиденції Biruchiy Borowiec «433–447» у польському селищі Анджейова навесні 2023 року, щоб осмислити спільне минуле й майбутнє держав.
Зокрема, картини демонструють бачення митців щодо колективних травм, отриманих внаслідок тоталітарного режиму.
«Художники досліджували і висловлювали свої роздуми про спадщину тоталітарного режиму, яка вплинула на їхні країни. Вони розглядали теми, такі як репресії, політична цензура, ідентичність та пам’ять. Також цікаво було досліджувати, як радянський період вплинув на культурну самобутність наших країн, національну ідентичність, спільно працювати над переосмисленням історичних подій, які сталися в країнах протягом саме цього періоду. Митці спілкувалися про вплив радянської політики на мову та літературу своїх країн. Обговорювали й сучасні проблеми, з якими стикаються наші країни під час війни: корупція, соціальна нерівність та екологія», — розповідає куратор виставки, президент ГО «Спілка дослідників сучасного мистецтва», Геннадій Козуб.
Виставка триватиме до 15 лютого 2024 року.
Адреса: Український дім
Ludwika Zamenhofa 1, 00-153 Warszawa, Польща
Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.