fbpx
Slow news

У телемарафоні “Єдині новини” фіксують як гендерні упередження, так і позитивні зрушення, — моніторинг

Політику, міжнародні відносини та війну висвітлюють переважно спікери-чоловіки
Мачулка Ангеліна, 10.10.2022

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення провела гендерний моніторинг ефіру загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини”.

Для моніторингу обрали випуск телемарафону за 22 липня. Виявилося, що більшість сюжетів того дня були гендерно нейтральними — це 113 зі 174 перевірених сюжетів. Ще 36 сюжетів були гендерно нестереотипними різного ступеня.

Серед основних порушень — зображення в ролі військовослужбовців ЗСУ, рятувальників ДСНС і поліцейських Нацполіції тільки чоловіків. Натомість у ролі жертв ракетно-бомбових ударів російських військ представлені жінки, які плачуть і скаржаться.

Також ведучі вживали вислови “наші хлопці” та “воїни-захисники”, що нібито викреслює жінок із лав ЗСУ, де військовослужбовиці виконують свої обов’язки нарівні із чоловіками.

Оскільки зараз найчастіше висвітлюють теми війни, економіки, торгівлі та міжнародної політики, то й запрошені експерти найчастіше були чоловіками. Зокрема, в сюжетах на тему політики та міжнародних відносин експертами були виключно чоловіки (100%).

У ролі героїв сюжетів так само в усіх темах виступали переважно чоловіки. Але те, що вони стали з’являтися в матеріалах на тему сім’ї, дітей і приватної сфери, — це позитивне зрушення.

“Загалом картина задовільна, більшість сюжетів гендерно збалансовані, однак трапляються певні гендерні стереотипи. … У всьому іншому багато позитивних тенденцій. Усе частіше вживаються фемінітиви, сексистських сюжетів із нетолерантною лексикою зовсім немає, немає випадків об’єктивації та фейсизму”, — говорить член Національної ради Максим Онопрієнко.

Окремо Нацрада закликала забезпечувати в ефірі збалансовану присутність чоловіків і жінок серед ведучих, авторів/ок матеріалів, експертів/ок, учасників/иць, а також враховувати вікове різноманіття серед ведучих новинних та інформаційно-публіцистичних передач.

Читайте також у рубриці Slow news
Промо
В Україні створили англомовний кемп для дорослих
Ukraїner створив ютуб-проєкт на військову тематику
У ньому розповідатимуть про українських ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя
MEGOGO розпочинає прийом заявок на щорічну аудіопремію для подкастерів «Слушно»
Мета — зібрати найактуальніші подкасти й стимулювати їх розвиток від виробництва до дистрибуції
Проєкт Deocоupage в колаборацї з митцями випустив колекційне вино
Їхня мета — зібрати кошти для реабілітації українських військових
Проєкт «Викрадене мистецтво…» оживив ще одну картину, вкрадену росіянами з Херсонського музею
На полотні художника Миколи Писанка зображені кавуни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень