fbpx
Slow news

У телемарафоні “Єдині новини” фіксують як гендерні упередження, так і позитивні зрушення, — моніторинг

Політику, міжнародні відносини та війну висвітлюють переважно спікери-чоловіки
Мачулка Ангеліна, 10.10.2022

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення провела гендерний моніторинг ефіру загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини”.

Для моніторингу обрали випуск телемарафону за 22 липня. Виявилося, що більшість сюжетів того дня були гендерно нейтральними — це 113 зі 174 перевірених сюжетів. Ще 36 сюжетів були гендерно нестереотипними різного ступеня.

Серед основних порушень — зображення в ролі військовослужбовців ЗСУ, рятувальників ДСНС і поліцейських Нацполіції тільки чоловіків. Натомість у ролі жертв ракетно-бомбових ударів російських військ представлені жінки, які плачуть і скаржаться.

Також ведучі вживали вислови “наші хлопці” та “воїни-захисники”, що нібито викреслює жінок із лав ЗСУ, де військовослужбовиці виконують свої обов’язки нарівні із чоловіками.

Оскільки зараз найчастіше висвітлюють теми війни, економіки, торгівлі та міжнародної політики, то й запрошені експерти найчастіше були чоловіками. Зокрема, в сюжетах на тему політики та міжнародних відносин експертами були виключно чоловіки (100%).

У ролі героїв сюжетів так само в усіх темах виступали переважно чоловіки. Але те, що вони стали з’являтися в матеріалах на тему сім’ї, дітей і приватної сфери, — це позитивне зрушення.

“Загалом картина задовільна, більшість сюжетів гендерно збалансовані, однак трапляються певні гендерні стереотипи. … У всьому іншому багато позитивних тенденцій. Усе частіше вживаються фемінітиви, сексистських сюжетів із нетолерантною лексикою зовсім немає, немає випадків об’єктивації та фейсизму”, — говорить член Національної ради Максим Онопрієнко.

Окремо Нацрада закликала забезпечувати в ефірі збалансовану присутність чоловіків і жінок серед ведучих, авторів/ок матеріалів, експертів/ок, учасників/иць, а також враховувати вікове різноманіття серед ведучих новинних та інформаційно-публіцистичних передач.

Читайте також у рубриці Slow news
Hype Laboratories представляє прикрасу “ЗореLOVE”
Вона створена у співпраці з крафтовим ювеліром Романом Янковичем
Etnodim презентує дроп, натхнений різними регіонами України
Одна з вишиванок створена на основі візерунка авторства Олени Пчілки
Prometheus запускає Всесвітній онлайн-університет
50 курсів від провідних університетів стануть доступні безплатно українською мовою
Український освітній проєкт CDTO Campus готуватиме фахівців для реалізації цифрових реформ
Випускники зможуть стати частиною проєктів, які ініціює Мінцифри
“Сільпо” презентує культурно-просвітницький проєкт “Різдзвоники”
Підготували застосунок, де можна створювати створювати AR-відео посеред магазину
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень