Аналітичний центр Reuters Institute for the Study of Journalism провів глобальне дослідження змін у новинній сфері за 2022 рік.
Опитування провели на шести континентах у 46 країнах. Основні висновки дослідників такі:
- довіра до новин знизилася в половині опитаних країн, а зросла лише в семи. Найвище в рейтингу довіри — Фінляндія (69%), найнижче — США (26%).
- у світі шириться практика вибіркового уникнення — люди навмисно дистанціюються від новин. Респонденти стверджують, що новини негативно впливають на їхній настрій. Молодші та менш освічені люди кажуть, що уникають новин, тому що їх послідовність буває складно простежити або зрозуміти. Також у деяких країнах на вибіркове уникнення вплинула війна в Україні.
- молодь не хоче платити за новини в інтернеті — це критична проблема для галузі. Середній вік передплатників онлайн-видань — 50 років.
- частина респондентів планує зменшити кільксть своїх передплат на різні види медіа через зростання рахунків за комунальні послуги.
- Facebook все ще найчастіше серед усіх соцмереж використовують для читання новин. Проте користувачі починають скаржитися, що бачать занадто багато новин у своїй стрічці, — таких респондентів більше серед молоді.
- TikTok став соцмережею з найшвидшими темпами зростання, досягнувши 40% поширення серед користувачів віком 18-24 років. До того ж 15% користувачів використовують TikTok для споживання новин.
- смартфон став домінуючим способом, за допомогою якого більшість людей отримують доступ до новин уранці. Натомість радіо зберігає важливу роль в Ірландії, читання ранкової газети все ще популярне в Нідерландах, а телебачення досі домінує в Японії.
- ринок подкастів зростає — 34% респондентів слухали один або кілька подкастів за останній місяць.