fbpx
Slow news

У столиці встановили 5 мініскульптур київських меценатів

Завдяки цим людям з’явилися Національна філармонія та Києво-Могилянська академія
Мачулка Ангеліна, 27.11.2021

Проєкт “Шукай!”, який ставить у Києві бронзові статуетки символів міста, разом із Zagoriy Foundation установили 5 нових бронзових мініскульптур меценатів Києва.

Це вперше в проєкті відкрили серію з 5 мініскульптур на одну тему. 

“Київ це місто, побудоване меценатами. Те, що ми нині називаємо історико-архітектурною спадщиною столиці, найчастіше зведено саме за гроші благодійників. Вони віддавали значну частину прибутків на освітні заклади, лікарні, театри, інфраструктуру міста. Імена цих людей мало для кого відомі”, — розповіла авторка проєкту “Шукай!” Юлія Бевзенко.

Кому встановлені скульптурки:

  • Галшка Гулевичівна — віддала свій маєток на Подолі під створення Київської братської школи, з якої розпочинається історія Києво-Могилянської академії.

Адреса: вул. Іллінська, 8 (на розі з Братською, 14).

  • Катерина і Григорій Ґалаґани — заснували приватний середній навчальний заклад для талановитої молоді. У пам’ять про загиблого у віці 15 років сина його назвали Колегія Павла Ґалаґана.

Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 11, Національний музей літератури України.

  • Михайло Дегтярьов — за його кошти побудували Будинок купецьких зборів, де зараз Національна філармонія України. За життя він фінансував богадільню для старих і немічних, будинок вдів для жінок з дітьми, які втратили годувальників. Після смерті заповів місту 4,5 мільйона рублів.

Адреса: Володимирський узвіз, 2, Національна філармонія України.

  • Микола Бунге — розробив різні способи, як допомагати нужденним студентам: стипендії, підтримка дітей-сиріт, одноразові премії, фінансування закордонних поїздок. Після смерті свої статки заповів університету.

Адреса: вул. Липська, 18/5, Державна судова адміністрація.

  • Давид Марголін був одним із найщедріших меценатів Києва. Найбільше він пожертвував на освіту. За життя був успішним підприємцем, мав неабияку інтуїцію розпочинати вдалі бізнеси. Марголін опікувався Трухановим островом: утримував пароплавну пристань і майстерні, будував школи й церкви.

Адреса: вул. Ольгинська, 2/1. Там була квартира й офіси підприємств Давида Марголіна.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень