Проєкт “Шукай!”, який ставить у Києві бронзові статуетки символів міста, разом із Zagoriy Foundation установили 5 нових бронзових мініскульптур меценатів Києва.
Це вперше в проєкті відкрили серію з 5 мініскульптур на одну тему.
“Київ — це місто, побудоване меценатами. Те, що ми нині називаємо історико-архітектурною спадщиною столиці, найчастіше зведено саме за гроші благодійників. Вони віддавали значну частину прибутків на освітні заклади, лікарні, театри, інфраструктуру міста. Імена цих людей мало для кого відомі”, — розповіла авторка проєкту “Шукай!” Юлія Бевзенко.
Кому встановлені скульптурки:
- Галшка Гулевичівна — віддала свій маєток на Подолі під створення Київської братської школи, з якої розпочинається історія Києво-Могилянської академії.
Адреса: вул. Іллінська, 8 (на розі з Братською, 14).
- Катерина і Григорій Ґалаґани — заснували приватний середній навчальний заклад для талановитої молоді. У пам’ять про загиблого у віці 15 років сина його назвали Колегія Павла Ґалаґана.
Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 11, Національний музей літератури України.
- Михайло Дегтярьов — за його кошти побудували Будинок купецьких зборів, де зараз Національна філармонія України. За життя він фінансував богадільню для старих і немічних, будинок вдів для жінок з дітьми, які втратили годувальників. Після смерті заповів місту 4,5 мільйона рублів.
Адреса: Володимирський узвіз, 2, Національна філармонія України.
- Микола Бунге — розробив різні способи, як допомагати нужденним студентам: стипендії, підтримка дітей-сиріт, одноразові премії, фінансування закордонних поїздок. Після смерті свої статки заповів університету.
Адреса: вул. Липська, 18/5, Державна судова адміністрація.
- Давид Марголін був одним із найщедріших меценатів Києва. Найбільше він пожертвував на освіту. За життя був успішним підприємцем, мав неабияку інтуїцію розпочинати вдалі бізнеси. Марголін опікувався Трухановим островом: утримував пароплавну пристань і майстерні, будував школи й церкви.
Адреса: вул. Ольгинська, 2/1. Там була квартира й офіси підприємств Давида Марголіна.