Лікарі Дартмутського коледжу в Гановері (США) провели перше клінічне дослідження ШІ-чатбота Therabot, якого створили для підтримки психічного здоров’я.
Результати показали значне поліпшення емоційного стану учасників, а також високий рівень довіри до штучного інтелекту з боку користувачів.
Як працює Therabot?
Чатбот використовує методи психотерапії для взаємодії з користувачами через мобільний застосунок. Він персоналізує відповіді на основі розмови та здатен розпізнавати критичні моменти й пропонувати екстрену допомогу в разі виявлення ознак серйозних психологічних станів.
Результати випробувань
У дослідженні взяли участь 106 осіб із діагностованими депресією, генералізованим тривожним розладом (стан, за якого людина відчуває надмірну або постійну тривогу та хвилювання, навіть без очевидних причин) або розладами харчової поведінки. Основні висновки:
- особи з депресією повідомили про зменшення симптомів у середньому на 51 %;
- люди з тривожними розладами відзначили зниження симптомів на 31 %;
- пацієнти з розладами харчової поведінки показали зменшення занепокоєння щодо ваги та зовнішності на 19%.
Контрольна група, що не використовувала Therabot, не показала таких виражених покращень.

Розробка Therabot триває з 2019 року, а в його створенні брали участь психологи та психіатри. Після успішного випробування команда розробників планує розширювати дослідження на ширше коло користувачів.
Також може бути цікаво: «Усвідомити, як змінюєшся протягом життя»: як працює фототерапія під час війни