fbpx
Slow news

У Португалії босам заборонили турбувати працівників у неробочий час

Це прописано в новому трудовому законодавстві
Мачулка Ангеліна, 09.11.2021

У Португалії керівникам компаній заборонили телефонувати чи писати працівникам у неробочі години. Такі норми прописані в законі про дистанційну роботу.

Нові правила та доповнення в трудове законодавство, затверджені 5 листопада, є відповіддю на поширення віддаленої роботи під час пандемії COVID-19. Проте ці зміни не стосуватимуться компаній із менш як 10 працівниками.

Згідно з новими правилами компанії можуть бути оштрафовані за те, що керівники звертаються до працівників у неробочий час. До того ж роботодавці повинні компенсувати витрати працівників, що зросли в результаті переходу на віддалену роботу, — наприклад, рахунки за електроенергію чи інтернет.

Роботодавцям також заборонено стежити за активністю своїх підлеглих, коли ті працюють удома. Батьки маленьких дітей отримали право працювати вдома без попередньої домовленості зі своїми роботодавцями, доки їхній дитині не виповниться вісім років.

Правила дистанційної роботи також передбачають заходи боротьби із самотністю через пандемію. Очікується, що компанії організовуватимуть очні зустрічі принаймні раз на два місяці.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень