fbpx
Slow news

У новій кампанії виступили проти тестів на незайманість, що порушують права людини

Онлайн-петиція зібрала 40 000 підписів за тиждень
Бондар Каріна, 11.05.2023

DDB Romania разом з Мережею запобігання та боротьби з насильством щодо жінок (V.I.F.) запустили соціальну кампанію #UnExaminable. Вона має на меті ліквідувати тести на незайманість, які ВООЗ вважає порушенням прав людини.

У межах кампанії зняли відеоролик за участю дівчинки-підлітка, яка проходила тест перед іспитами до ВАС. У фільмі дівчина розповідає про тривогу, з якою вона часто стикається перед майбутніми іспитами.

“Той факт, що ці сертифікації незайманості, які досі проводили на прохання окремих осіб, були офіційно скасовані в Румунії, є важливим кроком на шляху до нормального життя, а також кульмінацією всіх наших зусиль у межах кампанії #UnExaminable. Ми дякуємо всім, хто долучився до підтримки цієї справи і зробив цю перемогу можливою”, — говорить Роксана Меметеа, керуюча партнерка DDB Romania.

Тему кампанії винесли на обговорення громадськості влітку 2022 року, після чого з’явилася онлайн-петиція про скасування цих тестів, адресована Міністерству юстиції, Міністерству охорони здоров’я та Національному інституту судово-медичної експертизи. Під цією петицією, розміщеною на платформі неурядової організації Campaniamea.Declic.ro, було зібрано понад 40 000 підписів лише за тиждень після запуску кампанії.

“Нашою метою під час проведення кампанії #UnExaminable було показати, що незайманість – це лише соціальна, культурна та релігійна концепція, яка відображає гендерну дискримінацію дівчат та жінок, а також те, що ці тести не мають жодного медичного значення й можуть завдати психологічної шкоди. Нам вдалося висвітлити це дуже чутливе питання на національному та міжнародному рівнях. Ми раді, що справили такий сильний вплив як на громадську думку, так і на румунську владу”, — говорить Роксана Ніта, креативна директорка DDB Romania.

Читайте також у рубриці Slow news
21 червня відбудеться міжнародна акція «Візьми собаку на роботу»
У такий спосіб привертають увагу до культури поводження з тваринами
Укрпошта випустила нову марку «Україно, вперед!»
Її присвятили участі національної збірної з футболу в Євро-2024
«Натхнені Параджановим» – новий проєкт від мережі «Сільпо»
Його створили до 100-річчя з дня народження митця
16 червня на ВДНГ проведуть благодійний забіг
Участь візьмуть бійці з ампутаціями, зірки шоу-бізнесу та лідери думок
Відкрили передзамовлення на комікс у підтримку воїнів 3-ї ОШБр
Він розповідає історію бійців та передає атмосферу боїв з росіянами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень