fbpx
Slow news

У Нью-Йорку відкрили виставку «Порожні ліжка»

Її присвятили українським дітям, яких під час повномасштабної війни викрали росіяни
Кірста Олена, 29.10.2024

На Мангеттені відкрили вуличну виставку «Порожні ліжка» — 30-метрову фотомонументальну роботу фотографа Філа Бюлера, присвячену викраденню понад 19 546 українських дітей росіянами з початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

Фото: Юлія Земляк

У районі Маленька Україна в Нью-Йорку відкрили інсталяцію Empty Beds («Порожні ліжка»), яка привертає увагу до викрадення російськими військами майже 20 тисяч українських дітей. Автор проєкту — художник із Брукліна Філ Бюлер, який спеціалізується на масштабних інсталяціях із політичним змістом.

Фото: Юлія Земляк
Фото: Юлія Земляк

Ця інсталяція містить 30-метровий мурал із фотографіями ліжок тих дітей, яких вдалося повернути додому. Виставка має на меті розповісти про драматичні історії викрадення та відновлення дітей після повернення з росії чи тимчасово окупованих територій. «Порожні ліжка» — продовження попереднього проєкту Бюлера Please Don’t Forget Us, де були представлені знімки автомобілів, зруйнованих під час боїв в Ірпені.

Фото: Юлія Земляк

На відкритті виставки активісти використали стільці, іграшки зі зруйнованих будинків у Бородянці та тихе звучання українських колискових. Кожна фотографія супроводжується історіями викрадених дітей. За словами Жанни Галєєвої, співзасновниці благодійної організації Bird of Light, ці пісні символізують любов і затишок, які багато українських дітей більше не можуть відчувати через війну.

Автор інсталяції розповів, що ідея виставки виникла під час його минулої поїздки в Україну. Тоді він познайомився з дітьми, які повернулися після втечі з окупованих територій. Одним із героїв виставки став 17-річний Ростислав, який пережив полон і тортури, але не зрікся українського громадянства. Також представлена історія трирічної Влади, яка з родиною здійснила небезпечну подорож через тимчасово окупований Крим та росію, аби повернутися до України.

Фото: Уляна Сторощук
Фото: Уляна Сторощук

Бюлер фотографував ліжка дітей у реабілітаційних центрах і тимчасових притулках, намагаючись відтворити їхній погляд на простір. Він прагнув передати не лише інтимність цих місць, а й трагедію сімей, які чекають на повернення викрадених дітей.

Фото: Уляна Сторощук

Фотограф сподівається, що ця інсталяція допоможе залучити міжнародну увагу до викрадень українських дітей та спонукатиме до дій на їхнє повернення. Виставка збіглася в часі з важливими політичними подіями: вона відкрилася напередодні конференції в Монреалі, де 30-31 жовтня обговорюватимуть питання повернення військовополонених і викрадених дітей.

Читайте також у рубриці Slow news
В Україні стартувала кампанія з розвитку соціоемоційних навичок у дошкільників
Проєкт «НУМО гратись-розвиватись» пропонує ігри та вправи на допомогу батькам
Укрпошта презентує марку до Дня матері
Марку «Я живу тобою…» випустять на знак шани та подяки українським матерям
Молочні етикетки «Галичина» стали простором для українського мистецтва
Цією кампанією бренд прагне популяризувати українську культуру в побуті
Застосунок для знайомств RAW випустить каблучку, що може сигналізувати про зраду
Ґаджет із вбудованими сенсорами використовує ШІ для аналізу емоцій та поведінки партнера
Новий фотопроєкт ПУМБ і Playboy показує силу жінок після поранень
В об’єктиві воєнного фотографа Костянтина Ліберова — п’ять жінок, які отримали важкі поранення внаслідок російської агресії
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень