fbpx
Slow news

У Нью-Йорку відбулися благодійні театральні читання

Американські акторки читали історії українок у війні та зібрали понад $11 000 на потреби «Госпітальєрів»
Кірста Олена, 24.09.2024

У Бруклінському центрі театральних досліджень провели благодійні читання Diary of War: Women. Американські акторки прочитали історії семи українок, які розповідали про свій досвід переживання повномасштабного російського вторгнення для документального подкасту культурної активістки Дарʼї Коломієць — Diary of War.

Фото: Анастасія Крашеніннікова

Для створення сценарію Diary of War: Women авторка проєкту Дарʼя Коломієць обрала сім реальних історій українок, що мають різний досвід переживання початку повномасштабного вторгнення росії. Після 24 лютого 2022 року вона створила документальний подкаст Diary of War, який нині налічує 41 історію українців. Учасники проєкту в голосових повідомленнях розповіли про події перших днів вторгнення.

Фото: Анастасія Крашеніннікова

За допомогою благодійних читань ініціаторка проєкту прагне донести до американської аудиторії правду про військові злочини росіян, а також залучити глядачів до підтримки України.

Фото: Анастасія Крашеніннікова

Героїнями Diary of War: Women стали:

  • Ірина Цибух (позивний Чека) — у цивільному житті продюсерка й проєктна менеджерка Суспільного, яка розповідала про свою роботу бойової медикині добровольчого батальйону «Госпітальєри». 29 травня 2024 року Ірина загинула під час ротації на Харківщині.
  • Тетяна Кузьменко — підприємиця, яка в межах проєкту поділилася власним досвідом перебування в російській окупації, а також евакуації з Київщини.
  • Олена Нікуліна — дружина бійця полку «Азов» Максима Нікуліна. Вона розповіла, як дізналася про свою другу вагітність, коли її чоловік перебував на заводі «Азовсталь». Наразі воїн уже 28 місяців перебуває в російському полоні.
  • Юлія Кочетова — фотожурналістка, яка постійно працює в найнебезпечніших місцях України, розповідаючи про військові злочини росії. За свою роботу вона отримала премію «Еммі» у 2023 році та премію World Press Photo у 2024-му.
  • Анастасія Шевченко (Стасік) — співачка, акторка, ветеранка ООС. У подкасті вона розмірковує про свій попередній досвід бойових дій та життя перед повномасштабною війною. Незабаром після запису проєкту вона стала бойовою медикинею.
  • Ольга Булкіна — клоунеса-волонтерка у київському «Охматдиті».
  • Валерія Михайловська — українка в Чехії, яка в перші дні повномасштабного вторгнення вирушила до Маріуполя, щоб врятувати маму та собак.
Фото: Анастасія Крашеніннікова

Режисеркою читань стала Муза Гурніс, а історії читали акторки Сюзанна Шадковскі, Аннабель Кеппер, Мерлінда Акінделе, Тесса Вайнланд, Агнес Енхтамір, Калі Сайкс, Татьєн Хендрікс-Теллефсен.

Наприкінці читань Дарʼя Коломієць розповіла глядачам, як склалася доля кожної з героїнь.

Фото: Анастасія Крашеніннікова
Фото: Анастасія Крашеніннікова

Спеціальною гостею події стала співачка й бандуристка Марина Круть. Вона розіграла на аукціоні свою вишиту сорочку й силянку, а організатори події виставили на торги футболки від «Госпітальєрів».

Фото: Анастасія Крашеніннікова

Ініціатива зібрала понад $11 000 для потреб добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». Попри завершення заходів, збір усе ще отримує кошти від донорів, які не змогли долучитись до подій особисто, але воліють підтримати ініціативу.

Додамо, що команда, яка працювала над організацією читань, виконувала свою роботу на волонтерських засадах, без гонорарів та компенсацій.

Читайте також у рубриці Slow news
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Створили документ про злочини росії проти українських військовополонених
Ініціатори прагнуть привернути увагу світу до порушень рф норм Женевських конвенцій
Meta відчиняє двері для українських розробників ШІ: грант у $500 000
Перевага проєктам з розвитку економіки, науки, інновацій та державних послуг
Війна очима українок: у Нью-Йорку провели благодійний театральний вечір
Подія нагадала американцям про війну в Україні й зібрала $19 000
Prometheus оновлює платформу з нагоди десятиріччя
Серед змін — нова айдентика, оновлений сайт та акцент на професійний розвиток
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень