Фотокнигу «Обличчя війни» (Faces of War) українського фотографа Олександра Чекменьова видали в Німеччині.
Фотокнига складається з двох частин — у першій зібрано 24 портрети киян, які були опубліковані в The New York Times Magazine на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. А друга частина книги містить 53 портрети цивільних українців, які пережили окупацію.
Митець каже, що історії цих людей є свідченнями воєнних злочинів, які скоюють росіяни проти мирного населення України.
«В “Обличчях війни” автор зосереджується на житті українського народу та долі окремих його представників у російсько-загарбницькій війні. З глибокою чутливістю Чекменьов зображає людей, які переживають війну, працюють в імпровізованих їдальнях, шукають притулку від нападів у тунелях метро або активно намагаються допомогти своїм ближнім. Ці емоційні зображення зроблені в темряві: фотограф освітлює обличчя й руки своїх суб’єктів, використовуючи лише ліхтарик», — йдеться в анотації до видання.
Митець повідомив, що його фотокнига згодом надійде в продаж і в Україні.
Олександр Чекменьов — український фотограф, який народився в Луганську й розпочав кар’єру як помічник фотографа в студії. У пошуках власного стилю він почав фотографувати людей на вулицях та в їхніх оселях, щоб у такий спосіб показати руйнівні наслідки економічної кризи після розпаду СРСР. Нині він працює фотожурналістом і документує життя в країні як у мирні роки, так і під час революцій та війни. Роботи митця опубліковані у багатьох світових виданнях, серед яких The New York Times, New York Times Magazine, TIME Magazine, TIME LightBox, New Yorker Photo Booth, Quartz Magazine, The Guardian та інші.
Раніше ми писали, що в Gmail на пристроях Android інтегрували чатбот Gemini