Спецпроєкт «Щоденники стійкості», який запустили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської, об’єднав понад тисячу українців. Кожен із них поділився особистою історією. Кампанія стартувала 25 жовтня 2024 року й продовжує збирати приклади стійкості та сили духу.
«Щоденники стійкості» є частиною комунікаційної кампанії ”Ти як? Стійкість”, яку реалізують у партнерстві із Суспільним Мовленням та Українським Радіо. Проєкт пропонує українцям розповісти про власний досвід подолання труднощів та знайти внутрішню опору через письмо — один із дієвих інструментів самотерапії.
Ініціатива стала майданчиком для щирих рефлексій, натхнення та підтримки. Кожна історія, надіслана в межах проєкту, показує, як особистий досвід окремої людини може підтримати інших у складні часи», — кажуть ініціатори кампанії.

Результати першого місяця
«Понад тисячу історій стійкості, і кожна унікальна. Водночас усі вони мають спільність. Бо стійкість одного — це стійкість мільйонів. І лише спільно тримаємося вже понад тисячу днів війни», — написала у своєму телеграм-каналі Перша леді України Олена Зеленська.
Серед учасників проєкту є як відомі особистості, так і інші українці, які відверто розповіли свої історії: вчителі, волонтери, військові, бойові медики, поети, музиканти та інші.
Наприклад, срібний призер Олімпійських ігор Ілля Ковтун розповів, як спорт допомагає йому залишатися сильним, а волонтер Михайло Пуришев поділився своїм досвідом будівництва «Пункту незламності» навіть після перенесеного повторного інфаркту.

Одними з перших учасників проєкту стали пасажири потягу «Київ – Львів». У співпраці з Укрзалізницею пасажири створювали свої історії просто під час подорожі.
«Кожна історія, зібрана на платформі, — це відображення життя, яке змінюється під впливом обставин, що перевіряють нас на витривалість. Це розповіді про любов, яка долає час, і про втрати, що змінюють назавжди. Про нові стосунки, що народжуються навіть у найтемніші часи. Про дітей і батьків, які разом будують нову реальність. Про шлях до перемог у спорті та досягнення у відродженні українського мистецтва», — розповіли у пресслужбі проєкту.
