fbpx
Slow news

У Лондоні презентували збірку українських п’єс англійською

Їх написали у період між Євромайданом і повномасштабним вторгненням
Бондар Каріна, 29.10.2023

У Лондоні в театрі Royal Court видали антологію сучасної української драми англійською мовою Ukrainian New Drama after the Euromaidan Revolution.

До збірки увійшли вісім драматургічних творів, створених у період з 2014 до 2022 року. Це роботи Наталі Ворожбит (“Саша, винеси сміття”), Максима Курочкіна (“Толік Молочар”), Анастасії Косодій (“Путівник по Донбасу для мандрівників у часі”), Ольги Мацюпи (“Час пілатесу”), Лєни Лягушонкової (“Мать Горького”), Наталки Блок (“Бомба”), Катерини Пенькової (“Назву не пам’ятаю”) та Андрія Бондаренка (“Дім з привидами / Чому. Ми. Втекли. З. Донбасу”).

Над перекладами, зокрема, працювали відзначені нагородами драматург і перекладач Рорі Малларкі та перекладачка Дейзі Гіббонс.

“Ці п’єси відображають різноманіття голосів в Україні як країні, що прагне осмислити як особисті, так і політичні наслідки революції, війни та всього, що сталося після цього. Ключовим елементом культури непокори та опору, створеної українцями в ці роки, були нові підходи до мистецького активізму, зокрема у виконавському мистецтві. За вісім років між Євромайданом і повномасштабним вторгненням Україна стала свідком неймовірного буму соціально активних перформансів. Зокрема, драматургія стала основним жанром, за допомогою якого митці прагнули засвідчити наслідки війни та створити простір для відновлення історичних і культурних наративів; Ukrainian New Drama After the Euromaidan Revolution вловлює цей дух і вперше публікує цю потрібну і важливу роботу англійською мовою”, — йдеться в описі до антології.

Книжка вийшла друком у видавництві Bloomsbury, упорядниця антології — докторка філософії, старша викладачка на програмах бакалаврату з театру та драми в університеті Біркбека Моллі Флінн.

Окрім того, до випуску збірки долучились Український інститут та Український інститут в Лондоні.

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень