У Національному музеї Тараса Шевченка відкрили інтерактивний простір «Теплі зв’язки», присвячений темі емоційної підтримки та комфорту в умовах викликів сучасності, таких як війна, нестабільність і щоденний стрес.
Проєкт об’єднує серію інсталяцій та художніх об’єктів, що досліджують способи емоційного відновлення. Основна ідея простору — створити атмосферу тепла, захисту й усамітнення. Локація містить м’які тактильні елементи, медитативні звукові композиції та художні малюнки, спеціально розроблені для активної взаємодії. Головним символом стала величезна м’яка ковдра, розміщена в центрі експозиції. Відвідувачі зможуть прилягти, загорнутися в неї та відчути себе в безпеці.
Простір також пропонує зони усамітнення, такі як кокони, де можна сховатися в темряві й відновити сили. Тактильні об’єкти, інтерактивні стіни для малювання та аудіальні інсталяції запрошують відвідувачів до взаємодії. Композитор Олег Шпудейко, відомий як Heinali, створив для проєкту звукову інсталяцію, яка відтворює акустичні образи міста і вплив його шумів на емоційний стан.
До створення інтерактивного простору «Теплі зв’язки» долучилися українські митці, серед яких:
Леся Патока — дизайнерка костюмів, яка розробила для проєкту тактильні об’єкти;
Василина Буряник — художниця, яка створила інсталяції для усамітнення;
Олександр Грехов — ілюстратор працював над створенням серії малюнків, присвячених людям, які постраждали від війни та знайшли підтримку.