fbpx
Slow news

У Києві створили маршрут, що розповідає про заборони української мови

Він містить таблички на будівлях і мобільний застосунок
Мачулка Ангеліна, 28.11.2022

Громадська організація “Валентність. Переосмислення” створила маршрут Києвом, який розповідає про утиски української мови.

Проєкт “Лінгвоцид” розкаже українцям та іноземцям про те, як українську мову намагалися знищити. Він складається з пішохідного маршруту Києвом і мобільного застосунку.

У центрі столиці в межах проєкту вивісять низку табличок, які ілюструють заборони української мови. Вони висітимуть на різних будівлях, що пов’язані з лінгвоцидом. Наприклад, табличка біля школи означатиме заборону навчання українською, біля бібліотеки — заборону українських книжок, біля церков — заборону богослужінь українською.

Таблички мають з’явитися навколо Ботанічного саду, від Золотих воріт через Ярославів вал, від Львівської площі до Майдану Незалежності, від Бесарабського ринку до Українського дому, на Подолі.

У спеціальному застосунку можна буде прочитати описи табличок, прослухати аудіосупровід до кожної із заборон. Додаток зараз розроблюють, і трохи пізніше з’явиться версія англійською мовою для іноземців.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень