fbpx
Slow news

У Києві проведуть «КиївПрайд Парк» перед Маршем Рівності

У програмі заходу — панельні дискусії, концерти, кінопокази та благодійний збір
Кірста Олена, 13.06.2026

14 червня у Києві відбудеться «КиївПрайд Парк» — благодійно-освітня подія напередодні Маршу Рівності.

У просторі Community Center відбудеться «КиївПрайд Парк» — благодійно-освітній захід, який традиційно відкриває столичний Прайд перед Маршем Рівності. Вхід на подію — за вільний донат. Кошти спрямують на збір UNITED24 для посилення протиповітряної оборони.

Організатором «КиївПрайд Парку» є громадська організація «КиївПрайд». Цьогоріч до події долучилися партнери, серед яких ГО «Українські ЛГБТ+ військові та ветерани за рівні права», ХарківПрайд, PinchukArtCenter, квір-кінофестиваль Sunny Bunny, фестиваль анімації Linoleum, ГО «Меморіал», броварня Underwood та інші.

Програма заходу передбачає одночасну роботу кількох просторів. На сцені відбудуться діджей-сети, зокрема виступить Past Curfew із добіркою хаусу, трансу й техно, а також акустичний виступ гурту «Околиця». Тут же пройдуть дві панельні дискусії. Перша — «Як створювати яскраві квірні комунікації» — об’єднає авторок ЛГБТІК+ ютуб-каналів, інстаграм-сторінок і журналів, які говоритимуть про представлення квірності у соцмережах і роботу з хейтом. Друга дискусія — «Чому трансгендерність не є ухиленням від служби?» — відбудеться за участю трансхлопця і блогера Леона (модератор), трансгендерної ветеранки Емілії та лікарки-ендокринологині Ілони Ханько, авторки книги про трансперехід в Україні.

У кінозоні покажуть анімаційні роботи фестивалю Linoleum і короткометражні фільми від Sunny Bunny. Після показів відбудуться обговорення за участю режисерів і режисерок.

Також заплановані майстерні: відвідувачі зможуть ознайомитися з українською жестовою мовою, створювати колажі на тему свободи самовираження, спробувати шибарі та підготувати плакати до Маршу КиївПрайд.

На території працюватиме маркет українських брендів, продаватимуть прикраси ручної роботи, квір-літературу та лімітований напій PRIDE DRINK від Underwood. Частина продавців передасть відсоток виторгу на підтримку Сил оборони.

Окремо на території розмістять «Музей у темряві» та фотокабіну. Також передбачений тихіший простір — зона пам’яті, створена спільно з ГО «Меморіал», де можна буде вшанувати загиблих і залишити стрічку з їхнім іменем. Неподалік працюватимуть психологи й психологині.

«Ми проводимо КиївПрайд Парк уже не вперше, і для спільноти та союзників він став важливою частиною прайд-місяця. Це простір, де можна знайти підтримку, відвідати освітні дискусії і мистецькі події та просто провести день серед людей, які мають схожі цінності. Для нас важливо, щоб Прайд був не лише про видимість спільноти, а й про відповідальність. Тому, як і в попередні роки, КиївПрайд Парк поєднує освітній, культурний та благодійний складники. Ми збираємо кошти на посилення протиповітряної оборони України та нагадуємо, що ЛГБТІК+ спільнота є невід’ємною частиною українського суспільства, яка щодня робить свій внесок у захист і розвиток країни», — розповідає Юлія Шипітько, співорганізаторка КиївПрайду. 

Тема військових проходитиме через усю програму. ЛГБТ-військові є партнерами події та братимуть участь у різних активностях — від дискусій до окремої локації, де за донат пригощатимуть польовою кашею та продаватимуть мерч на підтримку ветеранів і ветеранок.

«ЛГБТ-військові щодня виконують ті самі завдання, що й усі інші захисники й захисниці країни. Але якщо з ними щось трапляється, їхні партнери й партнерки часто залишаються без жодного юридичного захисту. Якщо боєць гине, кохана людина офіційно може виявитися для держави ніким — не мати змоги виконати його останню волю, ані бути поруч у найважчі моменти. КиївПрайд Парк — це місце, де про такі історії можна говорити відкрито й чесно, разом із людьми, які боронять чи боронили країну нарівні з усіма», — зазначає Олександр Деменко, голова ГО «Українські ЛГБТ військові за рівні права», ветеран та оборонець «Азовсталі».

Додамо, що КиївПрайд у 2026 році проходитиме у два етапи. 14 червня відбудеться «КиївПрайд Парк», а 21 червня об 11:00 у центрі Києва запланований Марш КиївПрайд на підтримку рівних прав незалежно від сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.

Читайте також у рубриці Slow news
Американський бренд створив спеціальні сандалі для користування туалетом
Взуття з платформою заввишки 18 см замінює підставку для ніг, що допомагає тримати тіло в більш природному положенні
GUZEMA Fine Jewelry відкрила перший бутик у Нью-Йорку
Новий простір бренду розташований у районі Сохо, а його архітектурну концепцію розробила Вікторія Якуша
У книгарні «Сенс» на Хрещатику відбудеться фестиваль, присвячений темі дому
Дводенна подія поєднає лекції, дискусії, ярмарок українських брендів і благодійних ініціатив, а також тематичні інтерактиви
У КПІ триває набір на другий потік «Ветеранської магістратури»
Учасники програми зможуть здобути інженерну освіту у сфері протезування та реабілітаційної інженерії
Google Images змінює дизайн і додає створення зображень за допомогою ШІ
Новий інтерфейс пропонує персоналізовану стрічку, колекції для збереження ідей та можливість створювати власні зображення безпосередньо в пошуку
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень