fbpx
Slow news

У готелі “Салют” проведуть вечірку на підтримку руху Save Kyiv Modernism

Ініціатива бореться за збереження знакових архітектурних споруд столиці
Альтман Дарина, 18.05.2021

21 травня у київському готелі “Салют” проведуть вечірку на підтримку руху Save Kyiv Modernism. 

Готель “Салют”, що стоїть поблизу станції метро Арсенальна, – це пам’ятник модернізму 70-х, стилю, який нині перебуває на межі зникнення. Ініціатива “Save Kyiv Modernism” бореться саме за збереження знакових архітектурних пам’яток Києва.

“Дитячий світ”, БК Корольова, “Тарілка” на Либідській – назви цих об’єктів потрапили в нещодавні заголовки ЗМІ через некомпетентну реставрацію або через загрозу знесення. Вхід до більшості об’єктів модернізму обмежений або взагалі зачинений.

Творче об’єднання DJBuro, до якого входять музичні експерти Влад Фісун, Володимир Сиваш та Masha Efy, ініціює проведення заходів у таких спорудах. За підтримки соціальної спільноти “Save Kyiv Modernism”, головна мета ініціативи – привернути увагу громадськості до проблеми збереження архітектурної спадщини, а також використання таких об’єктів у культурних цілях.

“Як тільки не називають модернізм: “бридкий”, “краще спалити”, “совок”. Я чула багато причин спалити, знищити. Моя думка – архітектура в стилі модернізму різна. Багато об’єктів справді є коробками з бетону, сірими й сумними свідками промислового розквіту в 70-х. Але є такі об’єкти, які «летять» і за собою запрошують. Вони пластичні, легкі, «мелодійні». Як Тарілка, Салют, Дім Меблів, Корпус університету на ВДНГ і Крематорій. Це унікальна архітектура, побудована українцями в часи радянської влади.

Наша культурна та економічна спадщина – результати проєктування й технологій будівництва українських архітекторів, будівельників, конструкторів, художників. Це крутий туристичний магніт, це локації для зйомок, це фотозони й місця для івентів, фестивалів, культурних проєктів. Модернізм занепав та потребує нового життя. Він ще може добре послужити суспільству. Я за збереження та переосмислення нових економічних культурних функцій для цієї архітектури”, – коментує активістка “Save Kyiv Modernism” Ольга Терефєєва.

Квитки на вечірку можна придбати за посиланням.

Читайте також у рубриці Slow news
Видавництво Arrowsmith Press надрукує антологію, присвячену Вікторії Амеліній
У виданні зберуть спогади про авторку від її колег та друзів
Київська агенція запустила застосунок з доставки валюти
Його мета — зробити валютні операції зручнішими та безпечнішими
Яким джерелам новин довіряють українці, — дослідження
15% українців нині не вірять жодним новинам
У Тelegram змінили систему пошуку каналів і груп
Вона пропонуватиме канали, які працюють на аудиторію країни, де перебуває користувач
Бренд TOUCHOF запустив благодійну колекцію BORING
Частину коштів спрямують на потреби Асоціації родин захисників “Азовсталі”
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень