fbpx
Slow news

У Фінляндії розробили шрифт, що замінює образливі слова

У межах боротьби з кібербулінгом
Альтман Дарина, 31.08.2020

Фінська IT-компанія TietoEVRY створила “ввічливий шрифт”, що замінює образливі слова в тексті. Ініціатива спрямована на боротьбу з кібербулінгом. 

Шрифт використовує елементи машинного навчання й автоматично замінює образливі слова на евфемізми. Наприклад, якщо написати “Я тебе ненавиджу”, речення автоматично зміниться на “Я не погоджуюсь з тобою”. Набравши “Вона потворна”, ви отримаєте “Вона негарна, у традиційному розумінні”, а слово “сука” заміниться на “самку собаки”.

Словник зі 1800 слів, яким користуються у The Polite Type, розробляли разом з фінськими вчителями та організаціями, що займаються дітьми та молоддю.

Шрифт розпізнає образи, пов’язані з расовою, етнічною та сексуальною ознаками. Нецензурні слова та відверті образи заблюрюють. 

Кіа Херінг, комунікаційна директорка tietoEVRY

“Булінг є особливо небезпечним, коли йдеться про дітей та молодих людей. Вони не мають тих психологічних інструментів, що є у дорослих, аби впоратися з хейтом у мережі. Кібербулінг може залишити серйозні емоційні травми на роки, — коментує Кіа Херінг, комунікаційна директорка tietoEVRY. —  Ми хочемо поширювати ідею рівності та інклюзивності. Щоб люди, які використовують образливі слова, зрозуміли реальне значення за ними.” 

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень