fbpx
Slow news

У Дніпрі пройде фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва “Конструкція”

На ньому митці та музиканти з України та ЄС представлять свій погляд на особливості міста
Альтман Дарина, 31.05.2021

З 17 по 27 червня у Дніпрі відбудеться фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва в міському просторі “Конструкція”.

 Визначні об’єкти міста стануть майданчиками для інтерактивних медіаінсталяцій, аудіовізуальних перформансів, концертів електроакустичної музики, дискусій та освітніх подій.

20 митців та музикантів з України та ЄС представлять свій погляд на особливості міста та життя людини в ньому: взаємодію особистого й спільного, минулого і теперішнього, індустріального й пострадянського.

Як розповідають організатори, тема цьогорічного фестивалю концентрується на “сірих плямах у міській тканині та пропонує перевірити їхні сутності на міцність”. Історичні артефакти вивчатимуть на предмет життєздатності й терпимості до сучасності та задокументують процес взаємодії з просторами та установами. 

“«Конструкція» завжди була фестивалем, пов’язаним із простором Дніпра, взаємодією з різними локаціями та контекстами міста, тому переходити в онлайн повністю ми не хотіли. Власне через це у 2020 році, коли були суворі карантинні обмеження та високий рівень захворюваності, «Конструкція» так і не відбулася.

Цього року фестиваль проходитиме в змішаному форматі з офлайн-подіями у вихідні та онлайн-частиною в будні. Ми відчуваємо, що всі вже втомилися від віртуального спілкування — як аудиторія, так і, власне, самі організатори. Тому зараз важливо працювати з досвідом, який ми отримали за час пандемії, обмінюватися ним з іншими кураторами фестивалів та знову поступово виходити в фізичний простір, мінімізуючи дистанцію та створюючи можливості для нової міжкультурної та міжособистісної комунікації”, – коментує Андрій Палаш, співорганізатор фестивалю, співзасновник та керівник ГО Kultura Medialna і керівник Центру сучасної культури в Дніпрі.

На “Конструкції” 2021 виступлять швейцарський саунд-дизайнер Feldermelder з новим проєктом Holy Oscillators, шотландська композиторка Ela Orleans з аудіовізуальним перформансом Night Voyager, австро-угорський дует Ressi/Benes, що досліджує протистояння екстремальних психологічних станів засобами музики, й інші закордонні та українські музиканти.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень