fbpx
Slow news

У Дніпрі пройде фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва “Конструкція”

На ньому митці та музиканти з України та ЄС представлять свій погляд на особливості міста
Альтман Дарина, 31.05.2021

З 17 по 27 червня у Дніпрі відбудеться фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва в міському просторі “Конструкція”.

 Визначні об’єкти міста стануть майданчиками для інтерактивних медіаінсталяцій, аудіовізуальних перформансів, концертів електроакустичної музики, дискусій та освітніх подій.

20 митців та музикантів з України та ЄС представлять свій погляд на особливості міста та життя людини в ньому: взаємодію особистого й спільного, минулого і теперішнього, індустріального й пострадянського.

Як розповідають організатори, тема цьогорічного фестивалю концентрується на “сірих плямах у міській тканині та пропонує перевірити їхні сутності на міцність”. Історичні артефакти вивчатимуть на предмет життєздатності й терпимості до сучасності та задокументують процес взаємодії з просторами та установами. 

“«Конструкція» завжди була фестивалем, пов’язаним із простором Дніпра, взаємодією з різними локаціями та контекстами міста, тому переходити в онлайн повністю ми не хотіли. Власне через це у 2020 році, коли були суворі карантинні обмеження та високий рівень захворюваності, «Конструкція» так і не відбулася.

Цього року фестиваль проходитиме в змішаному форматі з офлайн-подіями у вихідні та онлайн-частиною в будні. Ми відчуваємо, що всі вже втомилися від віртуального спілкування — як аудиторія, так і, власне, самі організатори. Тому зараз важливо працювати з досвідом, який ми отримали за час пандемії, обмінюватися ним з іншими кураторами фестивалів та знову поступово виходити в фізичний простір, мінімізуючи дистанцію та створюючи можливості для нової міжкультурної та міжособистісної комунікації”, – коментує Андрій Палаш, співорганізатор фестивалю, співзасновник та керівник ГО Kultura Medialna і керівник Центру сучасної культури в Дніпрі.

На “Конструкції” 2021 виступлять швейцарський саунд-дизайнер Feldermelder з новим проєктом Holy Oscillators, шотландська композиторка Ela Orleans з аудіовізуальним перформансом Night Voyager, австро-угорський дует Ressi/Benes, що досліджує протистояння екстремальних психологічних станів засобами музики, й інші закордонні та українські музиканти.

Читайте також у рубриці Slow news
Культурні та споживчі вподобання українців: дослідження
Три вікові категорії розповіли про ставлення до брендів, контенту і що впливає на їхню споживчу поведінку
Провокаційний проєкт українців на Венеційській бієнале
По всьому місту розвісили мапи бомбосховищ
Відсьогодні в МЗС України «працює» ШІ-співробітниця
Вона озвучуватиме офіційні заяви відомства
У соцмережах компанії Meta з’явиться ШІ-помічник
Він даватиме доступ до інформації зі всього інтернету без переходу між програмами
Розпочався передпродаж посмертної книжки Вікторії Амеліної
Роботу над збіркою віршів письменниця розпочала на початку повномасштабного вторгнення
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень