fbpx
Slow news

У Данії головою нової політичної партії став штучний інтелект

З лідером партії можна “поспілкуватися” в Discord
Мачулка Ангеліна, 17.10.2022

У Данії створили Синтетичну партію, яку очолив штучний інтелект (ШІ).

Нову партію заснували колектив художників Computer Lars і некомерційна мистецька й технологічна організація MindFuture Foundation. Для ролі голови політичної сили вони створили чат-бот на основі ШІ й назвали його Leader Lars. ШІ запрограмували обстоювати політику маргінальних партій Данії з 1970 року та представляти цінності тих 20% данців, які не голосують на виборах.

З Leader Lars можна спілкуватися в Discord, почавши розмову реченням з “!”. Штучний інтелект розуміє англійську, але відповідатиме данською.

Крім репрезентації маргінальних політсил, Синтетична партія також спрямована на підвищення обізнаності про роль ШІ в житті людей і про те, як уряди можуть залучати його до відповідальності за упередження й інші суспільні впливи.

“Ми намагаємося змінити тему, аби показати, що за допомогою мистецьких засобів і людей, які їх курують, ШІ насправді можна розглядати в межах демократії та нести відповідальність за його роботу”, — говорить засновник партії та художник-дослідник у MindFuture Аскер Стаунес.

Поки що Синтетична партія має лише 11 підписів із 20 000, які дали б їй право балотуватися на виборах до парламенту в листопаді. Якщо партія увійде в уряд, то вона керуватиметься політикою ШІ та його порядком денним, а люди будуть виконавцями цієї програми.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень