fbpx
Slow news

У Чехії поставили п’єсу, написану штучним інтелектом

Вона розповідає про кохання, самотність та секс
Царук Максим, 02.03.2021

Празький театр “Шванда” показав першу виставу, створену штучним інтелектом. Прем’єра відбулася 26 лютого. Її підготували до 100-річчя від першого показу “R.U.R.” — відомої п’єси чеського письменника Карела Чапека.

Саме Чапек вигадав слово “робот”, яке стало загальновживаним після його першої театральної вистави в січні 1921 року. Щоб відзначити ювілей, чеський інноватор Томаш Студенік запропонував поставити п’єсу, написану роботом.

“Я подумав, що якщо ми перевернемо ідею з ніг на голову, і замість того, щоб ставити Чапека, який написав п’єсу про роботів, візьмемо робота, який напише п’єсу про людей!” ㅡ поділився Томаш Студенік.

Текст вистави створив експерт з обчислювальних технологій Карлового університету Рудольф Роза за допомогою мовного модуля з відкритим кодом — його розробила дослідницька компанія Ілона Маска Open Al. Такий штучний інтелект вивчає різні англомовні тексти в інтернеті та генерує нові, подібні до них.

“У нашому випадку ми подали основну частину сценарію, що містить імена персонажів та їхні репліки, а він створив решту тексту. Насправді ми були здивовані кінцевим результатом ㅡ він потребував лише незначних коригувань”, ㅡ зазначив Рудольф Роза.

Новостворена п’єса торкається низки питань, що хаотично переплітаються в сюжеті. Зокрема, робот написав про кохання, самотність, продуктивність і секс.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень