Будинок-музей Анни Франк в Амстердамі запустив проєкт, який за допомогою історій дискримінації реальних людей показує, наскільки нині поширена нетерпимість.
Створили проєкт агенції Innocean Berlin та Media.Monks. Ініціатива називається “Книжкова шафа толерантності” — на честь книжкової шафи, яка закривала таємний прохід у схованку-житло Анни Франк та її сім’ї під час Другої світової війни.
AR-додаток показує історію самої Анни, яка загинула через антисемітизм. Користувачі в такий спосіб ознайомлюються з історіями Даліт, жінки, яка теж має справу з антисемітизмом; Міс, трансгендерної небінарної людини, що стикається зі щоденною нерівністю; Куей, молодої чорношкірої жінки, яку часто дискримінують через колір шкіри; і Маджда, біженця, який проживає в Нідерландах і також стикається з упередженнями.
“Для нас велика честь співпрацювати з такою кількістю талановитих партнерів і разом з Домом Анни Франк розробити інноваційний інструмент, який допоможе протистояти цій соціальній чумі під назвою нетерпимість”, — говорить Рікардо Вольф, виконавчий креативний директор Innocean Berlin.
Проєкт створили на тлі опитувань у США 2020 року: виявилося, що майже дві третини молоді США не знали, що під час Голокосту було вбито шість мільйонів євреїв.