У найбільшій у Бразилії фавелі Росінья, на околиці Ріо-де-Жанейро, місцевий проєкт Na Laje Designs сприяє переробленню відходів, даючи продукти харчування в обмін на кришки від пляшок, із яких потім виготовляють скейтборди.
Кожен різнокольоровий скейтборд зроблено приблизно з 500 пластикових кришок від пляшок, які подрібнюють, розплавляють, поміщають у форму, а потім запікають у промисловій печі для піци. Для виготовлення одного скейтборда потрібно близько двох годин.
“Він (скейт — ред.) на 100% виготовлений із пластику, який збирають і переробляють тут, у Росіньї, — говорить Аріан Раєгані, канадський інженер-механік, який очолює проєкт Na Laje Designs. — Ми не фабрика скейтбордів. Ми — дещо більше. Ми хочемо створити центр інновацій для перероблення”.
За словами Раєгані, фавела виробляє 230 тонн сміття на день, і там немає центрів для перероблення й управління відходами.
“Сьогодні ми працюємо над пластиком, але завтра хочемо мати можливість переробляти папір, метал, скло і не тільки”, — додає Аріан Раєгані.