fbpx
Slow news

У Bazilik School відбудеться лекція Марка Лівіна про роботу автора з книжкою

Із фокусом на нон-фікшн
Данилюк Даяна, 06.06.2021

У середу, 9 червня, у Bazilik School відбудеться офлайн-лекція “Робота автора з книжкою із фокусом на нон-фікшн” від Марка Лівіна. 

Під час своєї двогодинної лекції  Марк розповість про шлях автора у створенні книжки: від синдрому самозванця та усвідомлення своїх сил як письменника до підготовки та роботи над текстом.

Лекція відбувається офлайн, але у відкритому просторі та з обмеженою кількістю студентів.


Марк, Лівін автор нон-фікшн книжок «Сторітелінг для очей, вух і серця», «Простими словами» та художніх книжок «Рікі та дороги», «Бабине літо», «Зелена 19»:

Ця лекція — про процес навчання під час роботи над власною книжкою. Тому що ніхто ніколи не знає точно, як пишеться книжка. Немає єдиної інструкції, як написати книжку: художню чи нон-фікшн. 

До кожного проєкту треба ставитися, як до процесу навчання, в якому буде багато невідомих. І якраз це прикольно, тому що в ході роботи можна багато чого навчитися — звісно, якщо бути відкритим до навчання.

У першому блоці лекції ми поговоримо про синдром самозванця. Хто я такий, чи вистачить моїх компетенцій, щоб завершити проєкт, чи повірять у мене — усі ці думки й переживання зупиняють людину від роботи й змушують прокрастинувати. Ми пройдемо цей шлях — я би назвав його зоною страху. Вона охоплює всю ту тривогу, що з’являється до того, як проєкт запуститься.

Потім ми перейдемо до зони навчання. Це коли ти опанував свої сумніви й маєш уже достатньо ресурсу, щоб розпочати роботу над проєктом. І ось тоді починається реальна робота. Вона відбувається в двох площинах: не лише у фізичній, у безпосередньому виконанні якоїсь роботи, а й в емоційній теж. Тому що коли починаєш писати книжку — зустрічаєшся з великою кількістю різних нових для тебе завдань. Наприклад, потрібно підписати угоду, а ти соромишся й не вмієш визначати собі ціну, а тим паче її озвучувати. У такому разі відчуватимеш неабияке напруження. Або, наприклад, редактор повернув тобі рукопис із правками. Це робота з критикою — цілком емоційна частина процесу. І лише з технічними знаннями тут ніяк не впоратися. Саме таких, нетехнічних, моментів у роботі над книжкою дуже багато.

Про технічну й про емоційну роботу над книжкою якраз ітиметься в другій частині лекції. Усе це можна назвати зоною навчання. Цей процес ми розбиваємо умовно на три етапи (етап підготовки, етап безпосередньої роботи й етап релізу), і в кожному є свої особливості, свої складові та інструменти, без яких не обійтися.

У третьому блоці поговоримо про зону росту — як зрозуміти, чого саме ти навчився в цьому процесі. Не можна оцінювати роботу над книжкою просто як: «Закінчив, фух… Боже, нарешті». Адже в такому разі емоційно-інтелектуального досвіду буде дуже й дуже мало. Потрібно відрефлексувати, помітити, які нові компетенції розвинулись. І найважливіше — в яких суміжних із письменництвом сферах ці компетенції можна застосувати.

Тому що в роботі над власною книжкою ти вчишся не лише писати — а й взаємодіяти, комунікувати, пояснювати, продавати. Багато якихось нових речей з’являється. І якщо до них поставитися усвідомлено й відрефлексувати, то зрештою вийде не просто якісний продукт — книжка, а ще й освітній процес, який багато чого навчить, додасть упевненості. Відтак наступні твої зустрічі зі страхом чогось не зробити будуть уже більш усвідомленими.


 Записатися на лекцію
Читайте також у рубриці Slow news
 LinkedIn представив нові інструменти ШІ для маркетологів
Для просування оновлень запустили кампанію за участю олімпійської медалістки Ненсі Керріган
“Ощадбанк” запускає гранти для підприємців
Вони, зокрема, перекриватимуть негайні витрати компаній
Волонтерів та волонтерок безплатно навчатимуть кар’єрного консультування
Це посилить волонтерську спільноту через здобуття професійних знань
Мережа Boots запустила кампанію, у якій підкреслює силу та стійкість британців
Вона також передбачає нові медіапроєкти для бренду
Урбаністи з Big City Lab запропонували проєкт для житла та бізнесу
Там можуть оселитися переселенці
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень